Skip to content
Menu
Menu

Toto je letná nočná mora každej ženy. Potrite si ňou žlté škvrny v podpazuší. Blúzka bude opäť biela

Prečítať článok

18.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/HstrongART).

Ako odstrániť žlté škvrny v padpazuší? Túto otázku si kladú všetci, ktorí majú v lete problémy s nadmerným potením. Keď príde teplé počasie, téma nevzhľadných škvŕn na oblečení sa opäť objaví ako bumerang. Ich odstránenie nie je jednoduché, ale s naším trikom to bude určite rýchlejšie.

Ako odstrániť žlté škvrny v padpazuší?
Foto: shutterstock.com/HstrongART

Žlté škvrny v podpazuší nevyzerajú esteticky a sú veľmi nápadné na svetlom oblečení. Sú spôsobené potením, používaním agresívnej kozmetiky alebo pracích prostriedkov a nosením oblečenia z nevhodných materiálov. Mnohí ľudia si myslia, že s nevzhľadnými škvrnami sa nedá nič robiť a tak svoju obľúbenú blúzku vyhodia do koša. Je to nesprávne zmýšľanie.

Ako odstrániť žlté škvrny v podpazuší? Pred vložením do práčky potrite

Potenie je prirodzená vec, najmä keď je vonku horúco. Problém sa začína, keď si po príchode domov všimnete škvrny na tričkách. Hodenie blúzky do práčky a nastavenie štandardného programu málokedy pomôže. Pri odstránení žltých škvŕn musíte vynaložiť trochu viac času a úsilia. Na začiatok si pripravte bieliacu zmes.

Na to potrebujete:

1/4 šálky vody

4 PL sódy bikarbóny

Prísady dôkladne premiešajte. Konzistencia by mala pripomínať pastu.
Foto: shutterstock/Marc Bruxelle

Prísady dôkladne premiešajte. Konzistencia by mala pripomínať pastu. Naneste ju na stopy v podpazuší na oblečení, votrite ju starou zubnou kefkou a nechajte pôsobiť hodinu. Až po uplynutí tohto času blúzku vyperte.

POZOR! Jedlá sóda pôsobí ako prírodné bielidlo. Pastu vyrobenú z tohto prípravku môžete používať len na biele a svetlé tkaniny. V opačnom prípade môžu farby vyblednúť.

Ako odstrániť škvrny od potu na farebnom oblečení? Siahnite po jednom ovocí

Jedlá sóda vaše oblečenie nepoškodí, len mu navráti pôvodnú belosť. Urobte si pohodu a potrite ňou škvrny. Na odstránenie žltých škvŕn z farebného oblečenia veľmi dobre funguje citrónová šťava.

Budete potrebovať dve veci:

5 polievkových lyžíc vody

5 polievkových lyžíc citrónovej šťavy

Zmiešajte ich spolu a nalejte na škvrny v podpazuší. Nechajte pôsobiť 15 minút. Počas tejto doby začne domáci odstraňovač škvŕn pôsobiť. Potom oblečenie vyperte v práčke na štandardný program. Nezabudnite sa pozrieť na štítky. Teplota je veľmi dôležitá. Odporúčame prať pri 40 stupňoch C, čo zabezpečí účinné čistenie bez poškodenia tkanín.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ako odstrániť škvrny od červeného vína? Tieto jednoduché spôsoby problém vyriešia

Škvrny na bielom oblečení ma už netrápia. Mám senzačný spôsob, ako sa s nimi vysporiadať

The post Toto je letná nočná mora každej ženy. Potrite si ňou žlté škvrny v podpazuší. Blúzka bude opäť biela appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj