Skip to content
Menu
Menu

Toto je trik najlepších upratovačiek. Vy to striekate na vlasy, oni to nastriekajú na závesy. Funguje zakaždým

Prečítať článok

20.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív shutterstock/Tobias A Dahlberg).

Používanie niektorých produktov môže prekročiť naše najdivokejšie očakávania. To je prípad laku na vlasy, ktorým najčastejšie fixujeme účes. Ukazuje sa, že môže byť užitočný aj pri obzvlášť frustrujúcich domácich prácach.

Čo robiť, aby ste sa vyhli žehleniu záclon po praní?
Foto: súkromný archív shutterstock/Tobias A Dahlberg

Spomedzi mnohých domácich prác je jednou z najvďačnejších pranie, sušenie, žehlenie a vešanie záclon. Keď máme čo do činenia s hrubou a ťažkou tkaninou, táto úloha môže byť oveľa ťažšia. Napriek nášmu maximálnemu úsiliu sa často musíme vysporiadať s nevzhľadnými záhybmi a deformáciami materiálu. Našťastie to môžeme ľahko a rýchlo napraviť.

Čo robiť, aby ste sa vyhli žehleniu záclon po praní? Domáca metóda s použitím vlasovej kozmetiky

Veľa ľudí si neuvedomuje, ako nám so závesmi môže pomôcť lak na vlasy. Stylingová kozmetika na pramienky vlasov vďaka obsahu polymérov vo svojom zložení dobre poslúži na udržanie záclon po dlhú dobu čistých. Pri aplikácii na materiál táto látka vytvára ochrannú vrstvu, ktorá je bariérou pre prach a nečistoty. Vďaka tomu nielen šetrí čas a námahu vynaloženú na pranie a žehlenie, ale tiež znižuje potrebu čistenia.

Navyše, ak je pre nás žehlenie záclon nočnou morou a povrch je stále plný vrások, oplatí sa vyskúšať jednoduchý trik. Ide o zavesenie mierne mokrých látok na záclonové tyče a následné nastriekanie lakom na vlasy. Vzápätí sa materiál „naloží“ a všetky záhyby sa vyrovnajú a vyhladia.

Na čo všetko sa dá použiť lak na vlasy? Zaujímavé a nezvyčajné aplikácie

Kučeravé vlasy nie sú jediným problémom, ktorý dokáže vyriešiť lak na vlasy. Plechovku tejto kozmetiky má v kúpeľni každý z nás. Ukazuje sa, že neexistuje spôsob, ako by vyšla nazmar.

Ak si všimnete dieru na pančucháčoch, zabráňte jej zväčšovaniu pomocou laku na vlasy. Aj malé množstvo môže zabrániť zhoršeniu problému.

Usušené ruže odložte. Trochu laku na vlasy vám môže pomôcť prekabátiť matku prírodu a zabrániť vyblednutiu farby.

Navlečte ihlu. Koniec nite stačí nastriekať a ona po chvíli stuhne, takže ju na prvý krát prevlečiete cez úzke očko ihly.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Vezmite ocot a zmiešajte ho so škrupinami. Bežný problém vyriešite raz a navždy

Naplňte tým pohár a položte ho na parapet. Taliani takto bojujú s komármi. Je to rokmi overené

The post Toto je trik najlepších upratovačiek. Vy to striekate na vlasy, oni to nastriekajú na závesy. Funguje zakaždým appeared first on Vášeň v tebe.