Skip to content
Menu
Menu

Tri asertívne znamenia zverokruhu. Majstri umenia povedať „nie“

Prečítať článok

18.4.2024 Redakcia Vášeň v Tebe (Foto: shutterstock/Billion Photos).

Umenie povedať „nie“ ovládajú dokonale. A keď si to situácia vyžaduje, dokážu sa postaviť za seba aj za ostatných. Tu sú tri najasertívnejšie znamenia zverokruhu. Patríte do tejto skupiny?

Umenie povedať „nie“ ovládajú dokonale.
Foto: shutterstock/Billion Photos

Podľa astrológov majú znamenia zverokruhu určovať naše vlastnosti, silné a slabé stránky, predispozície pre určité povolania. Mali by sme tomu veriť? Vždy to môžete brať s rezervou. Niektoré znamenia zverokruhu sa považujú za najpriebojnejšie. Zistite, či patríte do tejto skupiny.

Býk

Jedno je isté: na Býka sa dá vždy spoľahnúť. Tí, ktorí sa narodili medzi 20. aprílom a 20. májom, stoja pevne nohami na zemi. Vďaka tomu dokážu vždy reálne zhodnotiť situáciu a to im umožňuje v určitom momente povedať „nie“. Najmä ak z ich pohľadu neexistuje šanca, že sa veci zmenia k lepšiemu.

Na Býka sa dá vždy spoľahnúť.
Foto: shutterstock/Viacheslav Lopatin

Starajú sa aj o svoje duševné pohodlie – dokážu urobiť veľa pre druhých, sú spoľahliví a zdvorilí, ale vždy nájdu zlatú strednú cestu, ako všetko zladiť. Niekedy však môžu byť tvrdohlaví a neochotní zmeniť svoj názor v diskusiách alebo pri hľadaní riešení. Napriek tomu dokonale vedia, kedy nastane chvíľa povedať „dosť“. To platí tak pre vzťahy s inými ľuďmi, ako aj pre profesionálne záležitosti. Tu aj tam sa Býci zverokruhu správajú ako profesionáli.

Lev

Dobrosrdečná povaha, schopná urobiť veľa pre druhých. Levy, ako sa o nich hovorí, majú aj pomerne dôležitú schopnosť: vedia povedať „nie“. To je veľmi cenné najmä vtedy, keď im ostatní lezú na nervy. A vzhľadom na početný okruh priateľov, ktorý Levy zvyčajne majú, sa to môže stať pomerne často. Levy sú kreatívne, nápadité, rady cestujú a vždy majú spôsob, ako zaujímavo stráviť svoj čas. Práve preto k sebe priťahujú ostatných ako magnet.

Ľudia narodení medzi 23. júlom a 22. augustom sú tiež rodení optimisti. Sú však chvíle, keď už majú niečoho dosť alebo keď sa im nejaký nápad či riešenie nepozdáva. Vtedy bez okolkov povedia rázne „stop“. Nie nadarmo sa tešia veľkému rešpektu okolia. Z každej situácie nájdu východisko a dokážu poradiť. Na druhej strane sa však snažia udržať v tom všetkom rovnováhu a starajú sa aj o svoje vlastné blaho. Keď sa toho deje priveľa a niekto Leva presviedča, aby urobil niečo, o čom nie je príliš presvedčený…. Určite bude počuť „nie“.

Asertivita je určite ich druhé meno – umenie povedať „nie“, podobne ako Býk a Lev, ovládajú Kozorožci dokonale.
Foto: shutterstock/KieferPix

Kozorožec

Húževnatý, ambiciózny, praktický. Takto možno v skratke charakterizovať Kozorožcov. Narodení od 22. decembra do 20. januára majú pomerne racionálny prístup k životu a vždy sa riadia najoptimálnejším riešením. Keď im však začnú prituhovať pracovné alebo súkromné záležitosti a všetkého je na nich priveľa, Kozorožec dokáže bez okolkov povedať „nie“. Sú dobrými priateľmi, ale dbajú na to, aby mali dostatok priestoru aj pre seba. To im umožňuje udržať si v živote rovnováhu a na mnohé veci sa pozerať s odstupom. Asertivita je určite ich druhé meno – umenie povedať „nie“, podobne ako Býk a Lev, ovládajú dokonale.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Neexistujú horší šéfovia ako tieto tri znamenia zverokruhu. Práca s nimi je zvyčajne utrpením

Ženy v týchto znameniach zverokruhu majú zvyčajne ťažkú povahu. Môžu byť zlé a hádavé

The post Tri asertívne znamenia zverokruhu. Majstri umenia povedať „nie“ appeared first on Vášeň v tebe.