Skip to content
Menu
Menu

Namiesto jedenia ho namočte do vody a odložte. Spoľahlivý trik záhradníka na bujnú úrodu, ktorý stojí centy

Prečítať článok

18.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/apelsinskal).

Každý nadšenec do záhrady, ktorý si nedávno zasial doma zeleninu, chce, aby sadenice rástli zdravé a silné. Najmä od apríla je ideálny čas na ich presadenie do záhonov. Čo robiť s tými, ktoré sa ešte nevyvinuli? Vyživte ich domácou zmesou a budú strieľať ako z praku.

Čím hnojiť sadenice? Vyrobte si domáce hnojivo a budú rásť ako nikdy predtým.
Foto: Pixabay/apelsinskal

Výsev zeleniny v kontrolovaných podmienkach doma je skvelý spôsob, ako preniesť silné a dobre vyvinuté sadenice do pôdy. Ak urobíte všetko správne, zaberú oveľa lepšie a rýchlejšie produkujú chutné plodiny. Niekedy sa však stane, že sa im nechce rásť. V takýchto situáciách sa oplatí použiť osvedčené, doma vyrobené hnojivo, ktoré urobí zázraky. Je vhodný aj na následnú starostlivosť o plodiny.

Čím hnojiť sadenice? Vyrobte si domáce hnojivo a budú rásť ako nikdy predtým

V záhradkárskych predajniach nájdete veľa hotových, vysoko koncentrovaných hnojív, ktoré podporia rastlinu v každej fáze. Ak sa vám však takéto riešenia nepáčia, môžete si pripraviť domáci prípravok. S jeho pomocou dôkladne vyživíte aj extrémne slabé sadenice a za chvíľu ich pripravíte na presadenie do zeme. Potrebujete len starý chlieb alebo iné pečivo.

Ako hnojiť sadenice? Všetko, čo potrebujete, je jeden produkt a voda

Hnojivo zo zatuchnutého chleba je skvelý spôsob, ako vyživiť rastliny a zároveň šikovne využiť to, čo nám zostalo. Jeho príprava je naozaj jednoduchá, aj keď zaberie trochu času. Osušte niekoľko krajcov starého, ale kvalitného chleba alebo žemle, potom ich dôkladne rozdrobte do pohára, zalejte vodou a odložte na tmavé a chladné miesto. Nezabudnite raz denne všetko premiešať a dávať pozor na pleseň. Ak k tomu dôjde, zmes sa musí vyhodiť.

Hnojivo zo zatuchnutého chleba je skvelý spôsob, ako vyživiť rastliny a zároveň šikovne využiť to, čo nám zostalo.
Foto: pexels.com/Vural Yavas

Čo sa dá polievať hnojivom z chleba? Je vhodný nielen pre sadenice

Minimálne po týždni celú zmes preceďte a vzniknutý roztok použite na zalievanie sadeníc. Pred tým sa ju oplatí zriediť vodou, aby nebola taká koncentrovaná, pokiaľ nie je pôda extrémne neúrodná. Používajte ako každé tretie alebo štvrté zavlažovanie, aby ste to neprehnali. Pri správnom použití budú sadenice silné a silné a neskôr prinesú bohatú úrodu.

Hnojivo z chleba je ideálne ako pre sadenice, tak aj pre neskoršie štádiá rastu uhoriek, paradajok, jahôd a čučoriedok. Môžete ním vyživiť aj ruže, pivonky, hortenzie, vresy a azalky. Využite ho nielen v záhrade, ale aj pri balkónovom pestovaní a účinky predčia vaše najdivokejšie očakávania.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Kedy zasiať cviklu? Ideálny dátum je hneď za rohom. Nenechajte si ho ujsť, pretože z obrovských hľúz nebude nič

Chyby pri kosení trávnika, ktoré spôsobujú, že vyzerá nevzhľadne

The post Namiesto jedenia ho namočte do vody a odložte. Spoľahlivý trik záhradníka na bujnú úrodu, ktorý stojí centy appeared first on Vášeň v tebe.