Skip to content
Menu
Menu

Urobte to hneď, ako vyjdete zo sprchy. Suchá pokožka konečne prestane byť problémom

Prečítať článok

25.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Marina Demeshko).

Po zime mnohí z nás bojujú so suchou pokožkou. Studený, suchý vzduch a vietor jej nerobili dobre, takže teraz potrebuje intenzívnu hydratáciu a regeneráciu. Dermatologička sa s vami podelí o niekoľko tipov, ako jej prinavrátiť bývalý lesk.

Aké tipy radí dermatologička?
Foto: shutterstock/Marina Demeshko

Suchá pokožka je pokožka, ktorá je na dotyk drsná, popraskaná, mierne šupinatá a začervenaná. Sprevádza ju nepríjemný pocit napínania a pálenia. Po zime naša pokožka často volá o pomoc, pretože bola niekoľko mesiacov vystavená vetru a nízkym teplotám. Ak sa chcete o svoju pokožku starať a zlepšiť jej stav, mali by ste urobiť niekoľko vecí.

Ako sa staráte o hygienu svojej pokožky? Dlhé kúpele vám neprospievajú

Mamina Tureganová je dermatologička. Na Instagrame vedie profil s názvom @dr.mamina, kde sa s používateľmi internetu pravidelne delí o tipy týkajúce sa starostlivosti o pleť. Pred niekoľkými dňami sa rozhodla venovať téme suchej pokožky a poradila, čo robiť, aby bola opäť hladká a jemná.

Po prvé sa vyhýbajte horúcim sprchám. Voda by mala mať vlažnú teplotu. Po druhé, čo je taktiež dôležité, obmedzte čas kúpania na absolútne minimum. Dlhé leňošenie vo vani plnej vody nie je pre vaše telo prospešné. Okrem toho majte dvere kúpeľne zatvorené, aby ste zabránili prenikaniu vlhkosti do ostatných miestností.

Čo je dobré na suchú pleť? Robte to hneď po kúpaní

Veľmi dôležité je, čo urobíte hneď po tom, ako vyjdete zo sprchy. Hneď po sprchovaní by ste mali na vlhkú pokožku naniesť hydratačný krém. To jej pomôže udržať si vlhkosť. Používajte kozmetiku s obsahom glycerínu a kyseliny hyalurónovej.

„Zvlhčovadlá čerpajú vlhkosť zo vzduchu a pomáhajú udržať vlhkosť na pokožke, vysvetľuje Mamina. Vyberajte si výrobky s hustou konzistenciou. Masť a krém sú lepšie ako pleťové mlieko.“

Tureganová tiež prezradila, že niektoré časti tela nie je potrebné mydliť každý deň. Niekedy stačí len ich opláchnutie vodou.

„Mydlo nemusíte používať každý deň na miestach tela, ktoré sa toľko nezašpinia, napríklad na chrbte alebo nohách. Samozrejme, tieto oblasti umývajte, ak sa spotia alebo zašpinia,“

– povedala.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Už žiadna mdlá a suchá pokožka. Zistite lacné spôsoby zimnej starostlivosti

Spôsoby, ako si poradiť so suchou a popraskanou pokožkou rúk na jeseň a v zime

The post Urobte to hneď, ako vyjdete zo sprchy. Suchá pokožka konečne prestane byť problémom appeared first on Vášeň v tebe.