Skip to content
Menu
Menu

Usadeniny a vodný kameň rozpúšťa lepšie ako prostriedok na odstraňovanie vodného kameňa. Zmiešajte s vodou a natrite na sitko. Bude ako nové

Prečítať článok

21.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: súkromný archív).

Ako vyčistiť sitko v dreze? Predmet rýchlo zhromažďuje nečistoty a zvyšky jedla, ktoré by sa mali pravidelne likvidovať. Našťastie je úloha jednoduchá a budete potrebovať len to, čo už máte doma. Skombinujte tento prášok s vodou v miske a bude to fungovať ako najlepší spôsob čistenia sitka v umývadle.

Jednoduchý spôsob čistenia sitka drezu. Za tento trik by mal niekto dostať medailu.
Foto: Súkromný archív

Nie každý si uvedomuje, aké dôležité je pravidelné čistenie sitka drezu. To všetko preto, aby zvyšky jedla a nečistoty nevydávali nepríjemný zápach, ktorý sa rýchlo rozšíri po celej kuchyni. Okrem toho môže niečo náhodne spadnúť do odtoku a upchať potrubie, takže sa oplatí zakaždým odstrániť odpadky.

Našťastie existuje jednoduchá metóda, ktorá problém so špinavým sitkom rýchlo vyrieši, bez nutnosti použitia chemikálií z obchodu. Stačí siahnuť po jednej veci , ktorú pravdepodobne máte doma. Ako vyčistiť sitko v dreze?

Jednoduchý spôsob čistenia sitka drezu. Za tento trik by mal niekto dostať medailu

Potrebujeme sitko do drezu. Chráni potrubie pred upchatím tým, že zachytáva zvyšky jedla, ktoré padajú z tanierov a hrncov pri každodennom umývaní. Niektorí ľudia si myslia, že neexistuje spôsob, ako ho udržať čisté. Nič nemôže byť ďalej od pravdy.

Stačí odstrániť zvyšky jedla zo sitka a v miske zmiešať vodu a sódu bikarbónu v takom pomere, aby vznikla hustá pasta. Natrite na sitko, počkajte niekoľko minút, utrite a zvyšky opláchnite vodou z vodovodu.

Rýchlo zistíte, že je ako nové a nepotrebujete žiadnu chémiu z obchodu. Usadeniny vodného kameňa sa rozpustia a vy veľa ušetríte. Trik sa oplatí zopakovať vždy, keď sa sitko veľmi zašpiní.

Ako naolejovať drez? Stačí ho votrieť do povrchu

Nie každý vie, čo má robiť, aby drez zostal dlho žiarivo čistý a nebol matný. Ak máte v kuchyni žulu, oplatí sa ju pravidelne olejovať. Najlepšie na tom je, že nepotrebujete žiadne špeciálne prípravky z obchodu.

Všetko, čo musíte urobiť, je použiť tuk, ktorý už máte doma. Dobre poslúži rastlinný olej, kokosový olej alebo olivový olej. Čo by ste mali urobiť?

Drez jednoducho umyte a potom na špongiu naneste malé množstvo tuku. Votrite do povrchu, aby ste všetko pokryli, a potom počkajte niekoľko hodín alebo cez noc. Nakoniec zmyte zvyšky z povrchu a tešte sa z čistého a lesklého drezu po dlhú dobu. Opakujte olejovanie pravidelne, v závislosti od vašich potrieb.

Drez jednoducho umyte a potom na špongiu naneste malé množstvo tuku.
Foto: súkromný archív

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Zrolujte do gule a choďte do kúpeľne. Odolné usadeniny zmiznú bez drhnutia

Bez zápachu a rýchlejšie. Takto sa odstraňuje vodný kameň z kanvice bez octu

The post Usadeniny a vodný kameň rozpúšťa lepšie ako prostriedok na odstraňovanie vodného kameňa. Zmiešajte s vodou a natrite na sitko. Bude ako nové appeared first on Vášeň v tebe.