Skip to content
Menu
Menu

Už žiadne stopy po rúži. Potrite si ním zuby

Prečítať článok

18.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Lyubov Levitskaya).

Pre mnohé ženy je nepostrádateľnou súčasťou ich každodenného líčenia, dodáva im šmrnc a poriadnu dávku sebavedomia. Niekedy však dokáže zahrať aj triky. Aj ten najlepšie nanesený môže byť vinníkom nevzhľadného problému. Čo môžete urobiť, aby ste sa vyhli rúžu na zuboch? Pomôže vám jednoduchý trik.

Čo robiť, aby ste sa vyhli rúžu na zuboch? Jednoduchý trik dokáže zázraky.
Foto: shutterstock/Lyubov Levitskaya

Intenzívne zvýraznené plné pery sú prednosťou mnohých žien. Odborníci sa navyše zhodujú, že dobre zvýraznené pery sa môžu stať synonymom ženskosti a dodať tú správnu dávku optimizmu a sebavedomia. Tie však miznú, keď sa rúž nevzhľadne usadí na zuboch.

Čo robiť, aby ste sa vyhli rúžu na zuboch? Jednoduchý trik dokáže zázraky

Rúž je jedným zo základných kozmetických prípravkov, ktoré sa nachádzajú v kozmetickej taštičke každej ženy. Na výber nie je málo farieb, takže si môžete vybrať model, ktorý najlepšie vyhovuje vašim osobným preferenciám. Môže sa lesknúť, môže prekvapiť svojím matným povrchom. Koľko žien, toľko rôznych možností.

Čo možno urobiť, aby rúž nezanechával stopy? Pomôžu jednoduché spôsoby.
Foto: shutterstock/Vladimir Gjorgiev

Rúž je známy už tisíce rokov. Najstaršia farba na pery bola nájdená počas archeologických vykopávok v jaskyni Blombos v Južnej Afrike, pričom jej vek bol stanovený na 70 000 rokov. V priebehu storočí rúže na pery používali aj ženy v starovekých Aténach a Kleopatra.

Prelom nastal začiatkom 20. storočia, keď Američan Maurice Levy vyvinul kozmetiku, ktorú poznáme dnes – rúž v tyčinke. Farebný valček si v roku 1915 objednala francúzska kozmetická spoločnosť Guerlain. Ženy preň čoskoro stratili rozum a dnes si mnohé nevedia predstaviť svoje každodenné líčenie bez starostlivého obkresľovania pier. A to môže zahŕňať aj drobné nehody.

Čo možno urobiť, aby rúž nezanechával stopy? Pomôžu triviálne spôsoby

Skúsení vizážisti odporúčajú trik s vazelínou, aby ste sa vyhli rúžu na zuboch.
Foto: shutterstock/Voyagerix

Dokonale upravené líčenie, plný úsmev a… stopy po rúži na zuboch. A potom… zdesenie. Povedať či nepovedať? Zmyť to alebo predstierať, že sa to nestalo? Obraz, ktorý si možno niektorí spájajú najmä s filmovým plátnom, ale v skutočnosti sa denne dotýka mnohých žien. Svoj trik však prezrádzajú vizážisti, ktorí radia, čo robiť, aby sa podobný problém odstránil.

Ako sa ukázalo, stačí, ak si na zuby nanesiete tenkú ochrannú vrstvu vazelíny. Okrem toho po nanesení rúžu vložte prst do úst, pevne zovrite pery jednu po druhej a rázne ho odstráňte. Podobný trik pomôže odstrániť rúž z vonkajšej strany pier, čím ochránite zuby.

Prebytočnú kozmetiku môžete odstrániť aj pomocou vreckovky. Tento trik však pozná každá sebaúctyhodná nositeľka rúžu. Po nanesení prípravku jednoducho vsuňte medzi pery vreckovku a jednu po druhej ich pritlačte na papier. Snehobiely úsmev je zaručený!

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Líčenie bude držať počas celej oslavy. Stačí jeden sprej

Toto je môj obľúbený spôsob, ako získať žiarivú pleť. Rýchle, lacné a príjemné

The post Už žiadne stopy po rúži. Potrite si ním zuby appeared first on Vášeň v tebe.