Skip to content
Menu
Menu

V 60. rokoch 20. storočia bol účes beehive tým, po čom túžila každá žena. Účes v tvare úľa sa vracia

Prečítať článok

30.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Steve Lovegrove).

Vlasy v tvare úľa sa stali synonymom pre slávnych umelkýň, ako sú Dusty Springfield, Amy Winehouse a Adele. Účes v tvare včelieho úľa mal v priebehu rokov svoje vzostupy a pády. V poslednom čase sa pre neho rozhoduje čoraz viac žien.

V 60. rokoch 20. storočia bol účes beehive tým, po čom túžila každá žena.
Foto: shutterstock/Steve Lovegrove

Účes Beehive, ktorý spopularizovala majiteľka chicagského salónu Margaret Vinci Heldtová, porušil vtedajšie normy malého objemu. Zaujímavé je, že pri tvorbe tohto účesu sa inšpirovala klobúkom, ktorý vlastnila.

Stal sa ikonou 60. rokov. Najmodernejší účes celebrít sa vracia. Ako vyzerá beehive?

V 60. rokoch minulého storočia nemohol chýbať ani na červenom koberci a vo svete šoubiznisu. Obľubovali ho popredné ženy tej doby, napríklad Audrey Hepburn, Brigitte Bardot, Aretha Franklin, Barbara Streisand a prvá dáma Jacqueline Kennedy. V súčasnosti zažíva znovuzrodenie vďaka Amy Winehouse, ako aj Anye Taylor-Joy, Dua Lipa, Adele, Beyonce a Aimee Lou Wood.

Účes beehive je inšpirovaný tvarom včelieho úľa. Vytvára vyvýšený tvar bez miesta pre nepoddajné pramene vlasov. Tento účes sa stal symbolom elegancie a pôvabu. Aby bol účes ešte elegantnejší, môžete mu na záver dodať šmrnc ozdobením vlasov čelenkou, mašľou alebo iným doplnkom.

Účes beehive. Ako si sami doma vytvoríte moderný účes?

Na vytvorenie tohto ikonického účesu 60. rokov pre hollywoodsky elegantný vzhľad nepotrebujete tím odborníkov. Takto si krok za krokom vytvoríte jedinečný účes v tvare včelieho úľa:

Začnite fénovaním vlasov.

Hornú časť vlasov prečešte. Najlepšie v prednej časti vlasovej línie, tesne za ofinou alebo požadovaným predĺženým účesom, vezmite vodorovný pás vlasov a zdvihnite ho v 90-stupňovom uhle od ofiny.

Vlasy si po stranách prečešte dozadu.

Pomocou prstov zdvihnite tvar dozadu alebo do požadovanej výšky a tvaru. Prípadne naneste vrstvu laku na vlasy na kefu a jemne prečešte boky dozadu, aby ste vytvorili kontrast s objemom v hornej časti.

Po nájdení správneho miesta pre každú z troch hlavných častí (horná časť a boky) ich pripnite sponkami na zaistenie.

Nakoniec celý účes nastriekajte lakom na vlasy so silnou fixáciou.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Požiadajte kaderníčku o túto farbu. Opticky vám uberie 10 rokov

Požiadajte kaderníčku o messy hair look. Neexistujú tu žiadne pravidlá. Keď uvidíte ten efekt, spadnete zo stoličky

The post V 60. rokoch 20. storočia bol účes beehive tým, po čom túžila každá žena. Účes v tvare úľa sa vracia appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj