Skip to content
Menu
Menu

V horúcom počasí radšej pite citrónovú vodu. Na hydratáciu v lete stačí len pár plátkov

Prečítať článok

28.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/PIX1861).

Čo piť v horúcom počasí? Nikomu netreba pripomínať hydratáciu organizmu nielen pri stúpajúcich teplotách. Nie každému však chutí samotná chuť vody a plátky citróna môžu rýchlo omrzieť. Čo piť, keď je horúco? Vyberte si iné ovocie.

Čo piť v horúcom počasí a keď je horúco?
Foto: shutterstock/Antonina Vlasova

Koľko vody denne vypiť? Odborníci argumentujú a všetko závisí od potrieb tela. Predpokladá sa, že by to malo byť 0,02 litra vody na každý kilogram telesnej hmotnosti. Pre človeka, ktorý váži 70 kg, je toto číslo približne 1,4 litra vody. Je to však len približná hodnota a väčšina odborníkov sa zhoduje na tom, že zdravý dospelý človek by mal vypiť každý deň od 1,5 do 2 litrov vody.

Hovoríme však nielen o vode samotnej, ale aj káve, čaji a dokonca aj vode prijatej v potravinách ako ovocie, zelenina či polievky. Počas horúceho dňa alebo po intenzívnom cvičení by sme jej však mali vypiť viac, až 4-5 litrov.

Čo piť v horúcom počasí a keď je horúco? Namiesto citrónu dajte do vody toto ovocie

Klasikou je pohár studenej vody s plátkami citróna, no nie každému tento nápoj chutí. Ani to nebude fungovať pre každého. Do pohára H2O však v horúcom dni môžete pridať viac ako len citrón a pár lístkov mäty. Namiesto toho si môžete vybrať aj plátky pomaranča.

Výborne poslúži aj jablko. Toto ovocie je bohaté na vitamín C, A, E a K, ako aj vitamíny skupiny B, draslík, vápnik, horčík, fosfor, železo a sodík. Jablká poskytujú aj veľké množstvo vlákniny a priaznivo pôsobia na pokožku. Stačí hodiť nakrájané ovocie do džbánu a všetko zaliať litrom studenej vody. Pre chuť môžete pridať 2-3 tyčinky škorice a pár klinčekov. Odložte na chladné miesto, napr. do chladničky, asi na hodinu, aby nápoj rozvinul svoju chuť.

Stačí hodiť nakrájané ovocie do džbánu a všetko zaliať litrom studenej vody. Pre chuť môžete pridať 2-3 tyčinky škorice a pár klinčekov.
Foto: Pixabay/PIX1861

Ako najlepšie hydratovať telo v horúcom počasí? Zistite, čomu sa vyhnúť a ako zostať hydratovaný

Čo piť, keď je horúco? Okrem vody sa oplatí siahnuť po pomarančovom džúse alebo… mlieku, najlepšie nízkotučnom. Ukazuje sa, že oba tieto nápoje hydratujú lepšie ako obyčajná voda. To všetko je spôsobené vysokým obsahom sodíka a draslíka.

Čo nepiť v horúcom počasí? Radšej sa vyhýbajte nielen alkoholu a sladkým sýteným nápojom, ale aj káve a energetickým nápojom.

Ako piť viac vody denne? Po prebudení začnite deň pohárom vody. Vždy noste so sebou fľašu vody. Ak chcete sledovať množstvo vypitých tekutín, môžete si to zapísať do telefónu, na papier alebo do špeciálnej aplikácie. Do vody pridajte aj prísady, ktoré zlepšia jej chuť a spestria váš deň.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Pohár denne a vaše problémy s vysokým cholesterolom a bolesťami kĺbov skončia

Toto je trápenie tisícov ľudí. Vezmite 10 EUR a utekajte do lekárne. Raz-dva sa zbavíte „kuracej kože“

The post V horúcom počasí radšej pite citrónovú vodu. Na hydratáciu v lete stačí len pár plátkov appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj