Skip to content
Menu
Menu

V lotérii vyhral 14-krát. Matematik vyvinul špeciálny systém

Prečítať článok

07.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/fizkes).

Stefan Mandel, matematik narodený v Rumunsku, vyvinul systém, ktorý mu umožnil vyhrať v lotérii až 14-krát a zarobiť tak celkovo 30 miliónov dolárov. Jeho stratégia bola taká úspešná, že boli zavedené predpisy, ktoré mu sťažili pokračovanie v hre.

Stefan Mandel, matematik narodený v Rumunsku, vyvinul systém, ktorý mu umožnil vyhrať v lotérii až 14-krát a zarobiť tak celkovo 30 miliónov dolárov.
Foto: shutterstock/fizkes

Mandel, ktorý chcel utiecť z chudobného Rumunska, vyvinul stratégiu, ktorá mu umožnila vyhrať hlavnú cenu dvakrát v miestnej lotérii fungujúcej na princípoch podobných populárnemu Lotto. Jeho výhry mu umožnili presťahovať sa do Izraela, potom do Austrálie a USA, kde pokračoval v zdokonaľovaní svojej metódy.

Jeho stratégia bola jednoduchá: vstupoval do lotérií s veľkými jackpotmi, keď hodnota hlavnej ceny prevyšovala náklady na nákup všetkých možných kombinácií. V Austrálii po ďalšej výhre Mandla úrady zmenili zákon a zabránili jednej osobe staviť na všetky možné kombinácie. Mandel, ktorý nemohol pokračovať v hre, založil vlastnú lotériovú spoločnosť a presťahoval sa do Spojených štátov.

V USA sa zameral na štátnu lotériu Virginia, kde bolo 7,1 milióna kombinácií a jeden tiket stál len jeden dolár. Zhromaždil skupinu investorov, ktorí mu každý zaplatili 2 500 dolárov, čo mu umožnilo staviť na všetky kombinácie. V roku 1992, po zinkasovaní 30 miliónov dolárov, upútal pozornosť amerických úradov vrátane FBI a CIA. Aj keď Mandel zákon neporušil, bol zažalovaný a pravidlá lotérie boli zmenené, čo mu znemožnilo pokračovať v jeho stratégii.

Nakoniec Mandel vyhlásil bankrot a odišiel, pravdepodobne sa usadil na tropickom ostrove v Tichomorí.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Vyhral stovky miliónov a neprihlásil sa. Môže sa stratiť veľké bohatstvo

Imigrant s rakovinou vyhral 1,3 miliardy dolárov. Na čo minie peniaze?

The post V lotérii vyhral 14-krát. Matematik vyvinul špeciálny systém appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj