Skip to content
Menu
Menu

Vďaka tejto zmesi budú vaše uhorky šťavnaté a úroda bohatá. Za všetky ingrediencie zaplatíte len 3 eurá

Prečítať článok

9.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Riccio da favola).

Hoci je pestovanie uhoriek pomerne jednoduché, konečná úroda nemusí byť veľmi bohatá. Všetko kvôli zásaditej pôde, ktorá sa v niektorých záhradách ťažko získava. Aby ste úrodu posilnili, oplatí sa do nej pridať trochu domácej výživy. Je to veľmi jednoduché, lacné a mimoriadne účinné.

Ako sa starať o uhorky a aké domáce hnojivo použiť?
Foto: shutterstock.com/Riccio da favola

Nie je nič lepšie ako chuť ovocia a zeleniny, ktoré si sami vypestujete vo vlastnej záhrade. Ich chuť je čerstvá, šťavnatá a predovšetkým bez chemikálií. Jednou z najobľúbenejších a najjednoduchších druhov zeleniny na pestovanie sú, samozrejme, uhorky. Niekedy sa však stáva, že napriek dodržaniu ich požiadaviek sú sadenice malé a úroda je pomerne slabá. V čom je problém? Pravdepodobne v hnojení.

Ako sa starať o uhorky? Nezabudnite na tieto pravidlá

Na začiatok sa oplatí pripomenúť si základné pravidlá pestovania uhoriek. Uistite sa, že ich dodržiavate a problém s nízkou úrodou nezávisí od tejto časti starostlivosti. Začnime preto miestom na ich pestovanie. Uhorky majú rady teplé, dobre oslnené miesto. Je však dobré chrániť ich listy pred priamym slnkom v hodinách, keď sa najviac horúco. Zabránite tak spáleniu a oslabeniu rastliny. Najmä na jar a v lete nesmiete zabúdať na zalievanie. Rastliny zalievajte večer, keď už nie je najväčšie teplo, najlepšie vlažnou vodou. Uhorky rastú najrýchlejšie v zásaditej pôde. Samozrejme, nie každý má možnosť zabezpečiť takúto pôdu vo svojej záhrade. V takom prípade ju musíte vylepšiť správnymi hnojivami. Na tento účel však nemusíte chodiť do záhradníctva po drahé pôdne hnojivá a prísady. Jednoduché, lacné a predovšetkým účinné hnojivo si môžete pripraviť doma.

Čo sa dá urobiť, aby uhorky lepšie rástli? Pripravte si jednoduché domáce hnojivo

Oplatí sa používať prírodné hnojivá, pretože sú lacné, jednoduché na prípravu a predovšetkým veľmi účinné.
Foto: shutterstock/Alexander Ruiz Acevedo

Najväčšou výhodou doma vypestovanej zeleniny je istota, že nebola striekaná žiadnymi chemikáliami. Oplatí sa používať prírodné hnojivá, pretože sú lacné, jednoduché na prípravu a predovšetkým veľmi účinné. Takto sa chuť zrelej zeleniny nezmení a vy sa budete môcť tešiť z bohatej úrody. Pri pestovaní uhoriek sa oplatí používať domáce hnojivo, na ktoré potrebujete len tri prísady:

vodu

sódu bikarbónu

kurkumu

Na začiatku nalejte pol litra filtrovanej vody do veľkej nádoby. Potom do nej pridajte jednu polievkovú lyžicu jedlej sódy a jednu čajovú lyžičku kurkumy. Zmes dôkladne premiešame a nechajte odstáť približne dve hodiny. Po uplynutí tejto doby zmes rozrieďte dvoma litrami filtrovanej vody a máte hotovo. Teraz stačí uhorky zalievať pripravenou zmesou a opakovať približne raz za dva týždne.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Kedy doma zasiať uhorky na sadenice? Pripravte im najlepšie podmienky

Uhorky sadím len japonskou metódou. Majú oceľové korene a rastú o 3 týždne rýchlejšie

The post Vďaka tejto zmesi budú vaše uhorky šťavnaté a úroda bohatá. Za všetky ingrediencie zaplatíte len 3 eurá appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj