Skip to content
Menu
Menu

Vezmite si 5 € a ponáhľajte sa do lekárne. Toto je najlepšia masť na vrásky a suchú pokožku. Aplikujte pred spaním

Prečítať článok

28.4.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/New Africa).

Najlepšia masť na vrásky nemusí stáť celé bohatstvo. Účinnú a lacnú kozmetiku na vyhladenie a hydratáciu pleti nájdete v každej lekárni. Ako si na tvár naniesť vitamín E?

Masť s vysokým obsahom vitamínu E (5 %) a panthenolu (2 %) sa využíva predovšetkým na regeneráciu a premastenie suchej či popraskanej kože a ochraňuje ju pred starnutím.
Foto: shutterstock/New Africa

Vrásky sa objavujú s vekom a každým rokom sa prehlbujú a sú viditeľnejšie. Vplýva na ne mnoho faktorov, od génov cez faktory životného prostredia až po starostlivosť o pleť, životný štýl, ako aj prekonané choroby a životné situácie. Hoci sa nedajú úplne odstrániť, je možné výrazne znížiť ich výskyt a predovšetkým zabrániť vzniku nových. Ako? Stačí navštíviť najbližšiu lekáreň.

Najlepšia masť na vrásky? Vyskúšajte masť s vitamínom E. Jej účinky vás potešia

Vitamín E má v tele kľúčovú funkciu. Je to silný antioxidant, ktorý chráni bunky pred oxidačným stresom, ale to nie je jeho jediná úloha. Chráni aj bunkové membrány a ovplyvňuje krvný obeh. Z týchto dôvodov je známy svojimi blahodarnými účinkami na pleť. Nedostatok vitamínu E ovplyvňuje organizmus nielen „zvnútra“, ale aj „zvonka“, čo vedie k strate pevnosti pokožky, zmene jej farby a stareckým škvrnám. Nie je preto prekvapením, že vitamín E sa čoraz častejšie objavuje ako kľúčová zložka výrobkov na starostlivosť o tvár a pleť.

Slnečnicové semienka obsahujú najviac vitamínu E.
Foto: shutterstock/Eva Gruendemann

Najviac vitamínu E obsahujú slnečnicové semienka, mandle, arašidy, špenát, rastlinné produkty a paradajky. Okrem vyváženej stravy sa preto oplatí siahnuť aj po kozmetických prípravkoch s prídavkom vitamínu E. Tie sa postarajú o hladkú, hydratovanú a vláčnu pokožku. Vďaka nim bude pleť hladká, hydratovaná a žiarivá a vrásky budú menej viditeľné a vyhladené. Aplikovaním pod oči sa znížia tmavé kruhy a opuchy.

Zázrak na vrásky priamo z lekárne. Ako sa vitamín E nanáša na tvár?

Masť a krém s vitamínom E nájdete takmer v každej lekárni, často v prípravku, ktorý kombinuje aj vitamín A a panthenol. Stojí niekoľko zlotých, zvyčajne okolo 5 eur za tubu. Ako si vitamín E nanášať na tvár? Najlepšie je siahnuť po ňom večer, po večernej starostlivosti o pleť. Je totiž dosť mastný, takže na deň môže byť príliš ťažký, najmä ak máte na sebe plnohodnotný make-up. Naneste ho na tvár v tenkej vrstve a vklepte najmä do oblastí, kde sú vrásky najviac viditeľné. Urobte to približne 30 minút pred spaním, aby sa masť stihla vstrebať a nevsiakla do vankúša.

Masť s vitamínom E aplikujte na večer 30 minút pred spaním.
Foto: shutterstock/PeopleImages.com – Yuri A

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Žiadne drahé krémy. Vyberiem z chladničky a nanesiem na tvár. Hit zo socialistickej éry vyžehlí vrásky ako žehlička

Jednoducho si ju vytlačím z citróna, zmiešam a nanesiem na tvár. Moja pleť sa rozjasní ako mávnutím čarovného prútika

The post Vezmite si 5 € a ponáhľajte sa do lekárne. Toto je najlepšia masť na vrásky a suchú pokožku. Aplikujte pred spaním appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj