Skip to content
Menu
Menu

Vyhadzujete po zemiakoch vodu? To je veľká chyba. Vďaka nej si môžete uľahčiť každodenný život

Prečítať článok

02.07.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/dashtik).

Čo robiť so zemiakovou vodou? Väčšina ľudí sa rozhodne vyliať ju do drezu alebo toalety, ale to je chyba. Zemiaková voda nám môže uľahčiť život mnohými spôsobmi. Nižšie nájdete niekoľko príkladov jej použitia.

Čo robiť so zemiakovou vodou?
Foto: shutterstock/dashtik

Zemiaky sú na slovenských stoloch veľmi rozšírené, najmä varené. Večera je zjedená, rodina je spokojná, teraz zostáva len otázka: čo so zemiakovou vodou? Neodporúčame vylievať – ​​je to plytvanie! Je lepšie dať jej „druhý život“. Existuje niekoľko spôsobov, ako to urobiť.

Po zemiakoch vodu nevyhadzujte. Namiesto toho ho používajte rozumne

Nevyhadzovať vodu po uvarených či opláchnutých zemiakoch je nielen vecou šetrenia a recyklácie, ale aj nápaditosti. Existuje veľa spôsobov, ako ho znova použiť. Stačí len trochu zapojiť fantáziu alebo využiť naše návrhy.

Po prvé, takáto kvapalina bude užitočná v kuchyni. Vyznačuje sa vysokým obsahom škrobu, vlákniny, minerálov: draslíka, vápnika a vitamínov: A, B, C a K. Skvele sa hodí ako prírodná omáčka a zahusťovadlo vývaru alebo náhrada čistej vody pri príprave cesta na pizzu alebo chlieb.

Je dobré ju naliať aj do zemiakovej kaše – bude krémovejšia a nadýchanejšia.

Zemiaková voda – použitie v kuchyni aj mimo nej

Zemiakovú vodu možno použiť aj na zalievanie rastlín, najmä strukovín. Minerály, ktoré obsahuje, priaznivo ovplyvňujú vývoj zeleniny a kvetov. V tomto prípade však môžete použiť len nesolenú vodu, napr.

Táto tekutina si poradí s vodným kameňom v kanvici a šmuhami na leštenom príbore. Dá sa použiť aj na dokonalé vyčistenie kuchynského drezu, sprchovej vaničky a vane. Stačí namočiť špongiu do zemiakového roztoku a potrieť špinavý povrch.

Okrem toho sa zemiaková voda používa aj v kozmetike. Aplikovaná pred umytím hlavy dokonale vyživuje a posilňuje vlasovú kutikulu. Je však potrebné pripomenúť, že takýto kondicionér môže stmaviť svetlé vlasy.

Namáčanie nôh v teplej vode po uvarení zemiakov zase zmäkčuje zrohovatenú epidermis a pokožku príjemne zjemňuje.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Nikdy nevylievajte odpad do umývadla. Obľúbená chyba vás môže stáť veľa

Vyhnite sa škvrnám od mejkapu na tvári. Táto metóda udrží vašu pleť jednotnú a hladkú

The post Vyhadzujete po zemiakoch vodu? To je veľká chyba. Vďaka nej si môžete uľahčiť každodenný život appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj