Skip to content
Menu
Menu

Vyvraciame mýty o mužoch

Prečítať článok

22.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/ArtOfPhotos).

Muži sú bezcitné stroje, ktoré myslia len na sex a polygamné romániky s prsnatými ženami. To sú naše presvedčenia, ktoré nám boli vštepované celé roky. Ale ako to je v skutočnosti? Overíme si, koľko pravdy je v mýtoch.

Muži sú bezcitné stroje, ktoré myslia len na sex a polygamné romániky s prsnatými ženami?
Foto: shutterstock/ArtOfPhotos

Prenasledovanie myšlienok na sex

Pamätá si ešte niekto, odkiaľ pochádza magické číslo sedem? Práve každých sedem sekúnd majú muži myslieť na sex. Zaujímavá teória, ktorá bola už mnohokrát vyvrátená. Najnovšie vedecké štúdie jasne ukazujú, že aj mladí, zdraví muži, ktorí majú silné libido a viac času na kozmické myšlienky, fantazírujú o sexe sotva 19-krát denne…. Porovnateľne často muži fantazírujú o jedle a spánku – bez sexuálnej aktivity.

Ideál s veľkými prsiami

Naozaj mužov viac priťahujú ženy, ktoré majú veľké prsia? Určite si to myslia ženy, ktoré sa za tento argument skrývajú tým, že si nechávajú zväčšiť prsia u plastických chirurgov. Aby sme rozptýlili všetky pochybnosti a vyvrátili tento mýtus, stránka Askmen.com poskytla svojim čitateľom prieskum, v ktorom mohli zistiť svoje preferencie týkajúce sa veľkosti košíčkov. Prieskumu sa zúčastnilo 5 000 mužov. Ako sa ukázalo, 65 percentám z nich sa veľké veľkosti vôbec nepáčia a miery svojej partnerky by nemenili. Stačí im poprsie, ktoré sa mužovi zmestí do ruky. Ako pri všetkom, aj pri ženských prsiach existujú vkus a preferencie, ale ukázalo sa, že nie je dôvod na zovšeobecňovanie.

Muži sa už nehanbia za svoje slzy a za prejavovanie svojich citov.
Foto: shutterstock/Edaccor

Chlapci neplačú

Muž, ktorý zachováva pokoj a drží svoje emócie na uzde, je typ, ktorý sa našťastie pomaly stáva minulosťou. Za zmenou tohto stereotypu stojí nový prístup k výchove – pestovať v chlapcoch ich emocionálnu povahu. Muži sa už nehanbia za svoje slzy a za prejavovanie svojich citov. Ak totiž ženy dojímajú melodrámy, nie je dôvod, prečo by partner nemohol vyroniť slzu pri vojnovom filme, ktorý ukazuje skutočné bratstvo tvárou v tvár nepriateľovi. Spoločenské roly sa menia, rodinné modely sa menia, tak prečo by sa nemali zmeniť aj muži?

Klebetenie

Muži chcú, aby bolo vidieť, že vážia svoje slová, držia sa konkrétnych vecí a nehovoria na adresu iných ľudí – opak stereotypnej ženy. Pravda je však iná! Podľa najnovších štúdií muži klebetia v priemere o 20 minút dlhšie ako ženy a medzi ich obľúbené témy patria alkoholom opojení kolegovia, spolužiaci a atraktívne kolegyne. Navyše klebetenie robí mužov šťastnými, pretože sa vďaka spoločnej výmene názorov cítia byť súčasťou partie.

Veľká averzia voči vzťahom

Muži sa nechcú zapájať do vážnych vzťahov, ktoré by ich mohli nedajbože priviesť k oltáru. Takto si stereotypne predstavujeme mužov. Podľa štúdie austrálskeho výskumníka Carla Weismana, ktorú uskutočnil na skupine 1 500 mužov, len 8 % z nich vyhlásilo, že nemajú v úmysle sa oženiť. Sedemdesiatdva percent priznalo, že sa plánujú oženiť, ale čakajú na tú pravú.

Nepáči sa im nakupovanie

Znudený, omdlievajúci muž v kresle pred šatňou a žena zúriaca medzi regálmi v obchode – takto sme zvyknutí uvažovať o správaní v obchode z hľadiska pohlavia. Rozhovory s predavačkami a predavačmi však ukazujú, že pohlavie nie je veľmi dôležité. Podľa odborníkov sa zákazníci skôr delia na konkrétnych a rozhodných a ťažkých a priateľských. Predavači dodávajú, že muži sú vo všeobecnosti trpezlivejší zákazníci, ktorí sú ochotnejší čakať, kým si na nich predavač nájde čas. Ženy sa rýchlo stávajú netrpezlivými.

Celulitída je odpudzujúca

Nie príliš dobre informovaný muž netuší, čo je to povestná celulitída. – Je to bunka na batérie? – Nový spôsob osvetlenia z celulózy? To my ženy sme si navarili pivo a vyzbrojili mužov zbraňou, ktorú nevedia využiť. – Tak ako mi nevadí vráska na bruchu ženy, ktorú milujem, nevadí mi ani jej pomarančová kôra,“ ubezpečuje programátor Kamil. – Bol by som radšej, keby ženy energiu, ktorú venujú odstraňovaniu celulitídy, investovali napríklad do toho, aby boli milé, usmievavé a šťastné,“ dodáva.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Sedem vecí, ktoré inteligentní ľudia nerobia

Prečo ženy podvádzajú? Vôbec to nie je o nedostatku vášne. Odborník upozornil na 7 dôvodov

The post Vyvraciame mýty o mužoch appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj