Skip to content
Menu
Menu

Vždy som robila recept na piškótový koláč zle. Teraz robím tento krok a vyjde to perfektne

Prečítať článok

4.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/Elena Veselova).

Ako pripraviť dobrý piškótový koláč? Nie je to vôbec ťažké, len musíte poznať šikovný spôsob, ktorý skúsené kuchárky veľmi dobre poznajú. Aby piškótový koláč krásne vykysol, nespadol a nestal sa z neho buchta, stačí do cesta pridať trochu dôležitej prísady. Určite vám to ešte nenapadlo. Všetko je to o malej kvapke.

Ako pripraviť dobrý piškótový koláč? Nie je to vôbec ťažké, len musíte poznať šikovný spôsob, ktorý skúsené kuchárky veľmi dobre poznajú.
Foto: shutterstock.com/Elena Veselova

Recept na piškótový koláč je jednou z tých vecí, ktoré potrebuje poznať každý. Koniec príbehu. Piškótový koláč je však dosť náročný – niekedy sa mu nechce kysnúť, ale ak sa mu chce, buď praskne, alebo sa rozpadne. Našťastie to tak vôbec nemusí byť. Ako pripraviť dokonalú piškótový koláč? Stačí, ak do cesta pridáte lyžičku liehu alebo nejakého silného alkoholu. Nie, koláč v ňom nebude silno nasiaknutý a pri jeho konzumácii sa ani trochu „neopijete„. Nie príliš kultúrne príslovie „opiť sa alebo byť opitý“ dostáva v recepte na piškótový koláč nový rozmer.

Recept na piškótový koláč – krásne vykysne a neklesne

Ingrediencie:

6 veľkých vajec,

1 plná šálka cukru,

1 šálka múky, najlepšie tortovej,

pol šálky zemiakovej múky

1 čajová lyžička liehu alebo iného silného alkoholu,

štipka soli.

Tento recept na piškótový koláč je ideálny na torty, rolády a iné koláče. Ak neviete, čo podávať na najbližšom rodinnom stretnutí, alebo neviete
Foto: shutterstock.com/Elena Veselova

Dobrý piškótový koláč – ako ho pripraviť:

Najskôr sa uistite, že všetky ingrediencie majú rovnakú teplotu. Vajíčka preto vopred vyberte z chladničky, aby sa trochu zohriali.

Pripravte si misu. Oddeľte bielka od žĺtkov. Žĺtky zmiešajte s alkoholom a práškom do pečiva. Bielka vyšľahajte do tuhej peny spolu s cukrom a soľou. Nezabudnite pridávať cukor po častiach.

Keď máte ľahké a lesklé pusinky, pridajte žĺtky a znova premiešajte. Potom po častiach pridávajte múku a zemiakovú múku a miešajte na nízkych otáčkach.

Pripravte si formu na pečenie a dno vymažte maslom a krupicou. Strany nemastíme – piškótový koláč má „vyliezť“. Potom do formy nalejte koláčové cesto a vložte do rúry vyhriatej na 180 stupňov. Pečieme približne 35 minút.

Po upečení nechajte piškótu s pootvorenými dvierkami rúry alebo ju spustite z výšky približne 30 cm. Potom si môžete byť istí, že nespadne.

Tento recept na piškótový koláč je ideálny na torty, rolády a iné koláče. Ak neviete, čo podávať na najbližšom rodinnom stretnutí, alebo neviete, aký koláč upiecť na chatu s priateľmi, nech je základom tento piškótový koláč. Vyjde vám dokonale.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Maximálne nadýchaná piškóta. Prekvapujúci recept na Veľkú noc

Úsmev svokry je dokonalý dezert na dnešný deň. Je sladký, krémový a vo vnútri skrýva prekvapenie

The post Vždy som robila recept na piškótový koláč zle. Teraz robím tento krok a vyjde to perfektne appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj