Skip to content
Menu
Menu

Zabalte batériu a vložte ju do diaľkového ovládača. Bežný problém vás hneď prestane trápiť

Prečítať článok

27.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe ( Foto: youtube.com/@smartfoxofficial).

Alobal má mnoho spôsobov použitia, o ktorých niekedy ani nevieme. Môžeme ju použiť pri upratovaní v domácnosti, varení, ale je užitočná aj v našej obývačke. Rieši totiž pomerne častý problém s diaľkovým ovládaním.

Alobal má mnoho spôsobov použitia, o ktorých niekedy ani nevieme. Môžeme ju použiť pri upratovaní v domácnosti
Foto: youtube.com/@smartfoxofficial

Alobal bol vynájdený začiatkom 20. storočia ako náhrada cínu, ktorý sa predtým používal na balenie potravín. Prvýkrát sa začala komerčne vyrábať v roku 1910. Vďaka svojim vynikajúcim ochranným vlastnostiam a jednoduchému použitiu si rýchlo našla široké uplatnenie nielen v potravinárskom priemysle, ale aj v iných oblastiach, ako je priemysel a domácnosť. Dnes sa používa prakticky v každej domácnosti, preto stojí za to preskúmať jeho neobvyklé využitie.

Na čo sa dá použiť alobal? Hodí sa, keď vám dôjdu batérie

Ak sa vám v diaľkovom ovládači televízora vybijú batérie a nemáte vhodnú veľkosť, môžete použiť menšie batérie s dodatočným použitím alobalu. Jednoducho vložte do zariadenia tie veľkosti AAA a potom vyplňte chýbajúci priestor kúskami hliníkovej fólie, ktorá bude fungovať ako vodič elektriny. Uistite sa, že dobre prilieha ku kontaktom, aby sa zabezpečila kontinuita elektrického obvodu. Je to jednoduchý trik, ktorý vám napriek tomu umožní bezproblémové používanie diaľkového ovládania.

V čom inom situáciách sa oplatí použiť alobal? Dá sa použiť aj na čistenie strieborných predmetov
Foto: súkromný archív

Čo môžete vyrobiť z alobalu? Ukazuje sa, že je nepostrádateľný pri čistení domácnosti

V čom inom situáciách sa oplatí použiť alobal? Dá sa použiť aj na čistenie strieborných predmetov. Stačí ho vložiť do nádoby s horúcou vodou a soľou a na niekoľko minút do nej ponoriť predmety, ktoré potrebujú osviežiť.

Tento proces pomáha odstraňovať nečistoty z povrchov, ako sú šperky alebo príbory. Okrem toho sa fólia môže ukázať ako nepostrádateľná pri čistení kúpeľňového vybavenia alebo žehličiek. Ak máte chuť, hlasujte v našej ankete nižšie.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Zrolujte alobal do gule a umiestnite ho do kúpeľne. Po tomto nepríjemnom probléme nezostane žiadna stopa

Alobal v diaľkovom ovládači televízora? Nie je to vtip, ale spoľahlivý trik. Musíte to vedieť

The post Zabalte batériu a vložte ju do diaľkového ovládača. Bežný problém vás hneď prestane trápiť appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj