Skip to content
Menu
Menu

Zabalte ich do alobalu a položte na parapet. Okamžite tak vyriešite nepríjemný letný problém

Prečítať článok

1.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Súkromný archív).

Leto je krásne, ale komáre sú v tomto období skutočným problémom. Dokážu znepríjemniť aj ten najpríjemnejší večer vonku a často sa „tlačia“ aj do domu. Našťastie existuje spôsob, ako tomu zabrániť. Na tento účel budete potrebovať kúsok alobalu.

Leto je krásne, ale komáre sú v tomto období skutočným problémom. Dokážu znepríjemniť aj ten najpríjemnejší večer vonku
Foto: Súkromný archív

V lete je ťažké nezažiť komáre. Sú nepríjemné, otravné, ale prenášajú aj mnohé choroby, preto je lepšie mať sa pred nimi na pozore. Boj s nimi je náročný, ale zbaviť sa tohto nežiaduceho hmyzu nie je nemožné. Ukazuje sa, že stačí alobal a hmyz nebude chcieť navštíviť váš byt.

Čoho sa komáre boja? Pripravte si domáci repelent. Žiadny hmyz neprekĺzne

Najlepšou ochranou pred vniknutím komárov do domu je umiestnenie siete proti komárom, ale nie každý má na to prostriedky. Našťastie si môžete poradiť aj iným spôsobom. Komáre sú citlivé na pachy, takže aby ste ich odradili od vletu cez okno, je dobré pripraviť si domáci repelent.

Komáre nemajú radi vôňu levandule, eukalyptu, tymiánu a škorice. Vydávajú špecifickú a intenzívnu vôňu, vďaka ktorej sa hmyz zdráha zdržiavať v ich blízkosti. Na prípravu repelentu potrebujete kúsok alobalu a vatu namočenú v olejoch. Zabalte ich do alobalu, potom do alobalu urobte otvory, aby sa mohla uvoľňovať vôňa, a položte ich na okenný parapet. Teraz môžete bez obáv otvoriť okno, pretože hmyz určite nebude chcieť byť v blízkosti vône, ktorá je preň nepríjemná.

Ďalším spôsobom, ako odpudiť komáre, je citrón a klinčeky. Týmto trikom sa nielen zbavíte nežiaduceho hmyzu
Foto: YouTube.com/Dejepis Inak

Čo pre komáre? Neznášajú silné pachy. Vezmite si citrón a klinčeky a zabránite invázii

Ďalším spôsobom, ako odpudiť komáre, je citrón a klinčeky. Týmto trikom sa nielen zbavíte nežiaduceho hmyzu, ale aj príjemne prevoniate svoj domov. Rozrežte citrón na polovicu a do každej časti zapichnite niekoľko klinčekov. Položte ho na parapet a žiadny komár sa k nemu nepriblíži.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Jednoduchý trik a komáre sa budú od vás držať ďalej. Olej proti nenásytnému hmyzu si môžete vyrobiť aj doma

Nakrájajte na plátky a pridajte do šálky. Komáre sa pri pomyslení na tú vôňu trasú. Večer budete mať pokoj a ticho

The post Zabalte ich do alobalu a položte na parapet. Okamžite tak vyriešite nepríjemný letný problém appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj