Skip to content
Menu
Menu

Zabudnite na odfarbenie na tvári. Môžete ho odstrániť za drobné, bez návštevy kozmetičky

Prečítať článok

28.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/vk_st).

Domáce opravné prostriedky sú lacné, účinné a ľahko sa vykonávajú. Nie je tomu inak ani v prípade petržlenového tonika, ktorý si ľahko vyrobíte aj doma. Skvele sa hodí na drobné sfarbenie a navyše dokonale hydratuje pokožku. Aké ďalšie vlastnosti má a ako ho pripraviť? 

Tonikum z petržlenu je domáci liek, ktorý môže pomôcť vyrovnať sa so zafarbením. Ako ho pripraviť?
Foto: shutterstock/vk_st

Mnoho ľudí hľadá overené metódy, ktoré môžu pomôcť vysporiadať sa so zafarbením pokožky. Jedným z nich je určite petržlenové tonikum, ktoré má rozjasňujúce a hydratačné účinky. To však nie sú jediné prednosti tejto domácej kozmetiky.  

Domáci liek na zafarbenie pokožky

Petržlen sa spája ako prídavok do mnohých jedál. Málokto si uvedomuje, že sa dá využiť aj v starostlivosti o tvár. Bohatý na vitamín C, železo a množstvo živín má mnoho výhod, za ktoré bude pokožka určite vďačná.  

Ako už bolo spomenuté, petržlenové tonikum na odfarbenie pôsobí efektívne a jemne rozjasňuje pleť. To však nie je všetko. Dokonale osviežuje a hydratuje a podporuje starostlivosť, ktorá zabraňuje praskaniu ciev.  

Petržlenové tonikum je mimoriadne jemné, takže ho môžu používať aj ľudia s citlivou pokožkou. Okrem toho má antibakteriálne vlastnosti a upokojuje zápaly, čím ovplyvňuje proces hojenia akné. Pri pravidelnom používaní vyhladzuje pokožku a prináša viditeľné výsledky.  

Ako pripraviť petržlenové tonikum? 

Ďalšou výhodou tohto domáceho lieku je fakt, že jeho príprava je mimoriadne jednoduchá, takže ju zvládne naozaj každý. Okrem toho sa môže uchovávať v chladničke až 10 dní. Čo je potrebné na výrobu petržlenového tonika?  

Veľká hrsť čerstvej petržlenovej vňate

150 ml vychladenej prevarenej vody

2 polievkové lyžice jablčného octu  

Na prípravu tonika nasekáme nadrobno petržlenovú vňať a zalejeme prevarenou vodou. Odložíme do chladničky aspoň na dvanásť hodín. Najlepšie je to urobiť večer, aby ste si ráno mohli užiť hotovú kozmetiku. Po čakaní asi tucet hodín preceďte vzniknutú tekutinu cez sitko a potom do nej pridajte jablčný ocot. Nalejte do pohára alebo rozprašovača.

Pravidelne používané petržlenové tonikum môže priniesť výsledky už po niekoľkých dňoch. Pleť vďaka nemu vyzerá zdravšie a žiarivejšie. Ako pri každej ošetrovacej kúre je potrebná vytrvalosť a trpezlivosť a výsledky sa určite dostavia.  

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Nazývajú ho „rastlinný retinol“. Je to prirodzená náhrada. Žehlí pokožku lepšie ako krém proti starnutiu

Aplikujem od korienkov ku končekom. S touto maskou sa môže skryť aj vlasový botox

The post Zabudnite na odfarbenie na tvári. Môžete ho odstrániť za drobné, bez návštevy kozmetičky appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj