Skip to content
Menu
Menu

Zabudnite na šúchanie stehien. Trik s dezodorantom je len kvapkou v mori možností

Prečítať článok

20.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Avesun).

Odreniny na stehnách sú pravdepodobne jedným z najčastejších kožných problémov. Nebojte sa, existuje mnoho spôsobov, ako sa vyhnúť odretej pokožke, a nemusí to byť nevyhnutne len všetkým známa metóda deodorantu. Vyskúšajte si to sami a nebojte sa chodiť v šatách.

Odreniny na stehnách sú pravdepodobne jedným z najčastejších kožných problémov.
Foto: shutterstock/Avesun

Odreniny na stehnách sú pravdepodobne jedným z najčastejších kožných problémov. Keď sa vnútorné strany stehien o seba trú a spôsobujú trenie, vznikajú červené pľuzgiere alebo vriedky, ktoré veľmi pália. Tento kožný problém sa môže zhoršiť teplom a potom. Odreniny na stehnách môžu ustúpiť pomocou niektorých domácich prostriedkov a liekov.

Aloe vera nielen upokojuje, ale tiež pomáha predchádzať odreninám na stehnách

Aloe gél upokojuje podráždenie a hydratuje.
Foto: shutterstock/NIKCOA

Aloe vera má protizápalové vlastnosti, ktoré pomáhajú hojiť kožné rany. Vyžmýkajte šťavu z aloe vera, jemne ju naneste na odretú pokožku a nechajte pôsobiť pol hodiny. Potom ju opláchnite čistou vodou. Pomôže vám to rýchlo sa zbaviť problému. Aby ste sa vyhli odreninám, namažte si stehná pred odchodom von.

Detský púder je super liek na odreniny

Detský púder je super liek na odreniny.
Foto: shutterstock/Onlyshaynestockphoto

Detský púder je skvelý na prevenciu odrenín stehien, pretože absorbuje vlhkosť a má upokojujúci účinok. Nezabudnite používať iba detský púder, ktorý obsahuje kukuričný škrob. Detský púder môžete použiť aj pred obliekaním, aby ste zabránili treniu stehien o seba.

Kokosový olej vás ochráni pred odreninami stehien a minimalizuje bolesť

Kokosový olej ochráni pred odreninami stehien a minimalizuje bolesť.
Foto: shutterstock/Inna Dodor

Kokosový olej obsahuje mastné kyseliny, ktoré pomáhajú pri zápaloch a opuchoch. Vezmite malé množstvo oleja a naneste ho na postihnuté miesta, nechajte zaschnúť. Môžete ho aplikovať toľkokrát, koľkokrát chcete, kým sa odrenín úplne nezbavíte. Aplikujte ho aj pred odchodom von, aby ste predišli odreninám.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Je najvyšší čas sa o ne postarať. Ako sa staráte o svoje nohy pred letom?

Lekárenský hit za 12 eur. Siahnite po ňom, ak chcete „vyžehliť“ vrásky

The post Zabudnite na šúchanie stehien. Trik s dezodorantom je len kvapkou v mori možností appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj