Skip to content
Menu
Menu

Zbavte sa nepríjemného zápachu z topánok bez prania. Rýchle, lacné a efektívne

Prečítať článok

11.05.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Andrey_Popov).

Prídete na návštevu, vyzujete sa a… cítite na sebe prekvapené oči hostiteľov. Máte chuť prepadnút sa do zeme, no zachováte si vážnu tvár. Nepríjemný zápach z topánok vám berie sebavedomie. Ak máte dosť nepríjemných situácií, pozrite sa, ako sa tohto problému raz a navždy zbaviť.

Foto: shutterstock/Andrey_Popov

Prečo topánky smrdia? Nie ste jediný, kto si kladie túto otázku. Zapáchajúce topánky sú problémom, s ktorým bojuje veľa ľudí. Príčin môže byť mnoho:

Nesprávna hygiena nôh – baktérie, ktoré sa objavujú na nohách v pote, môžu prispievať k vzniku nepríjemného zápachu. Preto je správna hygiena nôh taká dôležitá. Pred obúvaním topánok alebo ponožiek by sa nohy mali umývať a dôkladne osušiť.

Zlá strava – nepríjemný zápach potu môže byť spôsobený nesprávnou stravou. Ak bojujete s nepríjemným zápachom nôh, obmedzte alebo vylúčte zo svojho jedálnička korenené jedlá a alkohol.

Vymeňte si vložky a vyberte si tie, ktoré zostanú svieže a umožnia vašim nohám dýchať

Zápach z topánok.
Foto: Pixabay/Hans

Je prirodzené, že sa vložky v priebehu používania obuvi opotrebúvajú. Keďže sú v priamom kontakte s nohou, môžu byť jednou z príčin nepríjemného zápachu. Začnite teda tou najjednoduchšou vecou – výmenou vložiek. Ak sa chcete v budúcnosti vyhnúť problémom, vyberte si vložky vyrobené z prírodnej kože. Dobrým riešením sú aj latexové vložky namočené v aloe, ktoré má protiplesňové vlastnosti.

Čaj funguje skvele ako prírodný deodorant

Foto: Pixabay/pasja1000

Vložte niekoľko vrecúšok (nie nevyhnutne vášho obľúbeného) čaju do topánok a nechajte ich v nich cez noc. Čajové vrecúška absorbujú vlhkosť a odstraňujú nepríjemné pachy. Pamätajte, že ide o suché čajové vrecúška, nie po vylúhovaní.

Použite lak na vlasy. Je to starý spôsob, ktorý naozaj funguje

Nastriekajte si topánky lakom na vlasy. Efekt vás prekvapí.
Foto: shutterstock/onebit

Je lak na vlasy dobrým riešením pre zatuchnuté topánky? Ukazuje sa, že áno! Nastriekajte vnútro topánok lakom na vlasy (uistite sa, že to robíte na dobre vetranom mieste) a nechajte uschnúť.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Kam naliať aviváž a kam prášok do práčky? Skontrolujte, či to robíte správne

Ako vyčistiť biele tenisky? Zabudnite na práčku. Existuje lepší spôsob. Potrebujete len 2 prísady

The post Zbavte sa nepríjemného zápachu z topánok bez prania. Rýchle, lacné a efektívne appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj