Skip to content
Menu
Menu

Zbieram tieto krásne kvety a varím ich doma. Je to odvar, ktorý je oveľa lepší ako čaje z obchodu

Prečítať článok

15.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Esin Deniz).

Ak hľadáte prirodzený spôsob, ako zlepšiť svoje zdravie a krásu, pozrite sa na jednoduché metódy, ktoré používali naše babičky. Tým, že nazbierate kvety agátu a potom ich sparíte, získate čaj, ktorý dokáže zázraky. Tento odvar je vhodný na mnohé ochorenia a podporuje zdravie.

Agátový čaj dokáže zázraky. Je vhodný na mnohé ochorenia a podporuje zdravie.
Foto: shutterstock/Esin Deniz

Niet pochýb o tom, že prírodné triky sú najlepším spôsobom, ako si udržať zdravie, vitalitu a mladistvý vzhľad. Preto by ste sa pri prechádzaní okolo agátu mali nechať zlákať a natrhať si kvety tejto krásnej rastliny. Ako sa ukázalo, je to vynikajúca prísada na čaj, ktorý má cenné vlastnosti pre naše zdravie.

Nenechajte si ujsť kvet agátu! Z tejto rastliny si môžete pripraviť zdravý odvar

Obchody a lekárne pretekajú širokou ponukou špecialít takmer na všetky neduhy. Oplatí sa však používať prírodné metódy, ktoré si môžete pripraviť aj sami. Jednou z takýchto metód je zber kvetov agátu, a ako sa ukazuje, sezóna sa rýchlo blíži. Kvety tejto krásnej rastliny možno zbierať už koncom mája alebo začiatkom júna a možno z nich pripraviť mnoho zaujímavých a domácich liečivých prostriedkov.

Jednou z výhod agátových kvetov je lahodný odvar, ktorý môže nahradiť rôzne čaje z obchodov. Stačí nasypať polievkovú lyžicu agátových kvetov (čerstvých alebo sušených) do pohára vriacej vody a nechať 15 minút lúhovať. Pitie takéhoto odvaru má protizápalové, močopudné a žlčopudné účinky. Tým sa však výhody takejto kúry nekončia. Kvety agátu majú navyše upokojujúci účinok na nervový systém, pomáhajú zaspať, zmierňujú stres a sú užitočné v aromaterapii.

Kvety agátu sú známe svojimi cennými liečivými hodnotami.
Foto: shutterstock/Robert Han

Kvet agátu je dobrý na všetko? Rastlina s mnohými liečivými účinkami

Kvety agátu sú známe svojimi cennými liečivými hodnotami. V bylinnej medicíne sa používajú už celé generácie, a to vďaka obsahu flavonoidov, éterických olejov, organických kyselín a minerálnych solí. Kvety agátu majú aj silnú a zároveň krásnu vôňu, ktorá sa ľahko využíva v parfumérskom a kozmetickom priemysle.

Z kvetov tohto stromu, ktorý je na Slovensku bežný, sa preto dá pripraviť mnoho špecialít – od odvarov, čajov, tinktúr a sirupov až po marmelády a dokonca aj prísady do pečiva. Treba však dbať na správny zber kvetov. Najlepšie je zbierať ich počas suchých a slnečných dní. Opatrnosť sa odporúča aj preto, že kvety sú veľmi jemné. Dobrou voľbou je zbierať kvety zo stromov mimo rušných ulíc a ciest. Kvety agátu sa môžu sušiť aj v sušičke na huby alebo v podkroví.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Jedzte, keď začnete chudnúť. Črevá budú fungovať perfektne

Kúpte v obchode so zeleninou, zalejte vodou a umyte si tvár. Na vrásky pôsobí ako drahý krém z drogérie

The post Zbieram tieto krásne kvety a varím ich doma. Je to odvar, ktorý je oveľa lepší ako čaje z obchodu appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj