Skip to content
Menu
Menu

Nemusíte si kupovať odličovač. Môžete si ho vyrobiť samé a ušetriť peniaze

Prečítať článok

15.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/vk_st).

Odličovač je jednou z nevyhnutných súčastí dámskej kozmetickej taštičky či toaletného stolíka. Nemá zmysel používať krémy a prípravky, ak si zničíte pleť tým, že si ju každý večer neodlíčite. Pre odličovač nemusíte utekať do drogérie, môžete si ho vyrobiť doma. Oddýchne si nielen vaša tvár, ale aj vaša peňaženka.

Domáci odličovač je lacný a má jednoduché zloženie.
Foto: shutterstock/vk_st

Aký je najlepší odličovač?

Regály obchodov sú preplnené najrôznejšími druhmi kozmetiky vrátane tej na čistenie pleti. Množstvo týchto výrobkov môže vyvolať značné zdesenie. Existujú pleťové vody, toniká, peny, dvojfázová kozmetika, peelingy, odličovače a micelárne vody. Hoci vás výrobcovia lákajú presvedčivými reklamami a sofistikovanými obalmi, pri kozmetike sú najdôležitejšie dve veci: zloženie a cena. Dôležitý je aj pomer medzi nimi. V skutočnosti je najlepší odličovač ten, ktorý má jednoduché zloženie. Ide o dôkladné očistenie pleti od všetkých nečistôt a make-upu. Ak následne aplikujete krém alebo sérum na zle vyčistenú pleť, účinok môže byť žalostný. Namiesto toho, aby ste v obchodoch hľadali ideálne zloženie, siahnite po dvoch kuchynských produktoch, z ktorých si vyrobíte účinný odličovač. Jeho zloženie bude jednoduché a cena neskutočne nízka.

Ako si vyrobiť domáci odličovač?

Na výrobu domáceho odličovača potrebujete dve ingrediencie, ktoré určite máte v kuchyni. Sú to cukor a olivový olej. Výhodou oboch produktov je, že sú nielen bežne dostupné, ale aj bez prísad. Čo je pre niektorých dôležité – pri ich výrobe určite netrpelo žiadne zviera, na ktorom sa robia testy. Olej zvyčajne používate na výrobu domácich masiek, ale má aj skvelé čistiace vlastnosti. Vyrobením vlastného odličovača si pleť nielen vyčistíte, ale aj vyhladíte. Všetko, čo musíte urobiť je pridať trochu olivového oleja do lyžičky cukru a výsledný prípravok jemne rozotrieť na tvár. Cukrové čiastočky budú pôsobiť ako jemný peeling a olivový olej prenikne hlboko do pokožky, hydratuje ju, vyčistí a vyhladí. Po chvíli zmyte prípravok z tváre teplou vodou a naneste krém, ktorý zvyčajne používate na noc.

Domáci odličovač? Vyskúšajte olivový olej a cukor.
Foto: súkromný archív

Nielen odličovač. Z olivového oleja a cukru si môžete vyrobiť ďalšiu kozmetiku

Olivový olej obsahuje veľké množstvo vitamínu A a E, ktoré sa nie nadarmo nazývajú vitamíny mladosti. Obsahujú antioxidanty, pomáhajú bojovať proti voľným radikálom a spevňujú pokožku. Preto sa oplatí siahnuť po maske z olivového oleja a medu – zmiešajte lyžicu oboch produktov a naneste na tvár na 20 minút. Málokto vie, že olivový olej zlepší aj stav obočia a rias. Stačí ho na noc votrieť do malých chĺpkov. Ak použijete olivový olej na tvár, prečo by z jeho benefitov nemohlo ťažiť celé vaše telo? Zmiešajte olivový olej s cukrom a mletou kávou a používajte ako telový peeling. Toto trio zjemní a napne pokožku a kofeín z kávy pomôže v boji proti celulitíde. Mletá káva je príliš hrubá na tvár, ale v kombinácii s olivovým olejom a cukrom to bude úžasná a povzbudzujúca masáž.

Kávový peeling stimuluje detoxikáciu a výrazne pomáha pri čistení pleti.
Foto: shutterstock/279photo Studio

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Naneste na vatový tampón a priložte na oko. Okamžite odstránite umelé mihalnice a znovu ich použite

Ako zahusťovať obočie? Tu je skvost z drogérie, vďaka ktorému vám chĺpky porastú ako huby

The post Nemusíte si kupovať odličovač. Môžete si ho vyrobiť samé a ušetriť peniaze appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj