Skip to content
Menu
Menu

Žltá blond je minulosťou. Naučte sa prirodzené spôsoby, ako si udržať zlatú blond

Prečítať článok

15.04.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: Pixabay/KarinaMirzoyeva).

Blond vlasy majú očarujúcu príťažlivosť, no udržať si dokonalý odtieň blond môže byť problém. Či už ste prirodzená blondínka alebo ste sa rozhodli pre úžasný odtieň blond, správna starostlivosť a hygiena sú kľúčom k tomu, aby vaše vlasy vyzerali čo najlepšie.

Len 2% ľudí na svete má zlaté blond vlasy od narodenia.
Foto: Pixabay/KarinaMirzoyeva

Len 2% ľudí na svete má zlaté blond vlasy od narodenia. To však zároveň znamená, že starostlivosť o odfarbené vlasy si vyžaduje inú rutinu ako u blondínok narodených s prirodzeným odtieňom. Aj keď sa nemusíte obávať drsných účinkov farebných úprav, prirodzené blondínky sú náchylnejšie na poškodenie vlasov vplyvom prostredia. Prečo?

Blond pramienky sú prirodzene poréznejšie, takže absorbujú viac zo všetkého, čomu ich vystavíte, či už je to slnečné svetlo alebo chemikálie ako chlór.

Chráňte svoje vlasy pred slnkom. Je veľmi dôležité zachovať ich prirodzenú farbu

Poškodenie slnkom môže poškodiť všetky farby a typy vlasov, no obzvlášť ohrozené sú svetlé vlasy.
Foto: shutterstock/Marina Demeshko

Poškodenie slnkom môže poškodiť všetky farby a typy vlasov, no obzvlášť ohrozené sú svetlé vlasy, pretože prirodzené blondínky majú tendenciu mať redšie a tenšie pramene. Aby ste sa ochránili pred slnkom, noste šatku alebo klobúk so širokým okrajom. SPF produkt môžete použiť aj v spreji alebo púdri na vlasy.

Pravidelne vyživujte vlasy. Najlepšie pomocou domácich kondicionérov

Zahrňte do svojej rutiny hĺbkové kondicionačné kúry.
Foto: shutterstock/hedgehog94

Blond vlasy, najmä odfarbené, sú pórovitejšie a náchylnejšie na sucho. Zahrňte do svojej rutiny hĺbkové kondicionačné kúry, aby ste udržali vlasy zvlhčené a zabránili lámaniu. Zvážte použitie hĺbkovej kondicionačnej masky raz týždenne na obnovenie vlhkosti a lesku vlasov. Najlepšie je použiť domácu avokádovú alebo banánovú masku.

Dajte si studenú sprchu. Ide o prirodzenú metódu, ktorá robí zázraky

Studená sprcha neznie vyslovene uvoľňujúco, no s blond vlasmi dokáže urobiť zázraky.
Foto: shutterstock/Africa Studio

Vieme, že studená sprcha neznie vyslovene uvoľňujúco, no s blond vlasmi dokáže urobiť zázraky. Umývanie vlasov správnym spôsobom a ich opláchnutie studenou vodou môže utesniť kutikuly a uzamknúť v nich vlhkosť. Ale nebojte sa, zmraziť sa nemusíte. Na umytie použite teplú vodu, potom opláchnite studenou vodou; stačí pár sekúnd.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Posilňuje vlasy lepšie ako keratín. Pridajte dve polievkové lyžice do vody a rozdiel uvidíte voľným okom

Namiesto pridania do čaju si ho naneste na pokožku. Upokojí zápaly a pupienky za 15 minút

The post Žltá blond je minulosťou. Naučte sa prirodzené spôsoby, ako si udržať zlatú blond appeared first on Vášeň v tebe.