Skip to content
Menu
Menu

Zmiešajte s pôdou pod hortenziami. Postaráte sa o ne a zmeníte pritom ich farbu. Je to šialene úžastné

Prečítať článok

27.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Amam ka).

Ako sa starať o hortenzie, aby vyrástli veľké a plné kvetov? Stačí dodržiavať niekoľko pravidiel a budú nádherne zdravé. Budete mať tú najkrajšiu ozdobu svojej záhrady.

Ako sa starať o hortenzie, aby vyrástli veľké a plné kvetov?
Foto: shutterstock/Amam ka

Hortenzie sú krásne kríky, ktoré nájdete vo väčšine záhrad. Niet divu, pretože sú mimoriadne pôvabné a pomerne nenáročné na starostlivosť. Keď kvitnú, v závislosti od odrody sú pokryté drobnými kvetmi usporiadanými do nádherných guľôčok alebo šišiek. Ako sa o ne starať, aby boli príjemné na pohľad aj začiatkom jesene?

Čo majú hortenzie rady? Nájdite im správne miesto

Starostlivosť o hortenzie nie je veľmi zložitá, takže ju zvládne aj začínajúci záhradník. Ak dodržíte niekoľko pravidiel, ker bude rásť sviežo a plný kvetov. Predovšetkým majte na pamäti, že ich požiadavky sa mierne líšia v závislosti od odrody. Hortenzia metlinatá, to je hortenzia so svetlými kvetmi usporiadanými do šišiek, bude najlepšie rásť na slnečnom mieste, zatiaľ čo hortenzia záhradná – guľovité kvety v odtieňoch ružovej a modrej, ocení polotieň. Pre obe hortenzie nájdite miesto chránené pred vetrom a relatívne vlhké, s úrodnou, priepustnou a mierne kyslou pôdou.

Ako pripraviť pôdu pre hortenzie, aby zmenili farbu? Jednoduchý trik

Zaujímavým faktom pri záhradných hortenziách je, že môžete priamo ovplyvniť farbu kvetov. Ak chcete modré tóny, okyslite pôdu, v ktorej rastie. Jednoducho ju obohaťte rašelinovým machom. Ružové kvety zasa dosiahnete tak, že jej dodáte zásaditú pôdu, napríklad pomocou vápna.

Čo možno urobiť, aby hortenzie krásne kvitli? Nezabudnite na dve ošetrenia

Čo sa týka údržby, kríky potrebujú hnojenie a pravidelné strihanie.
Foto: shutterstock/nnattalli

Keďže hortenzie najlepšie rastú na vlhkých miestach, nezabudnite ich pravidelne zalievať. Okrem toho je vhodné vykonávať mulčovanie, napríklad šiškami alebo kôrou, ktoré zabránia rýchlej strate vody z pôdy. Čo sa týka údržby, kríky potrebujú hnojenie a pravidelné strihanie. Na jar odstráňte všetky kvety a skráťte stonky. Počas sezóny ich podporujte hnojivom vo forme vody zmiešanej s kávovou usadeninou. Vďaka týmto jednoduchým opatreniam budú hortenzie kvitnúť ako nikdy predtým.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Hortenzie – aký je rozdiel medzi záhradnou a metlinatou?

Nakrájajte ju na kúsky a zakopte. V lete sa hortenzie rozrastú a začnú hýriť farbami

The post Zmiešajte s pôdou pod hortenziami. Postaráte sa o ne a zmeníte pritom ich farbu. Je to šialene úžastné appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj