Skip to content
Menu
Menu

Zmiešajte s vodou a umyte okná. Budú žiariť tak jasne, že váš sused zozelenie závisťou

Prečítať článok

6.7.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/pikselstock).

Čistenie okien v lete nemusí byť náročné. Všetko, čo potrebujete, je jeden kuchynský výrobok, ktorý túto prácu dokonale zvládne. Nielenže odstráni nečistoty, ale ušetrí vám aj nejaké peniaze. Ako môžete umyť okná a udržať ich lesklé a bez šmúh? Mali by ste poznať tento patent!

Ako môžete umyť okná a udržať ich lesklé a bez šmúh?
Foto: shutterstock.com/pikselstock

Špinavé okná môžu účinne pokaziť dojem aj z najdôkladnejšie vyčisteného domu. Je to obzvlášť viditeľné v lete. Slnečné lúče vtedy prenikajú do bytov a zvýrazňujú aj tie najmenšie nečistoty. Proces čistenia okien býva často zdĺhavý. Sklo, ktoré bolo práve vyčistené, je zvyčajne opäť pokryté prachom. K tomu sa pridávajú šmuhy a šmuhy… Existujú však domáce prostriedky, vďaka ktorým budú vaše okná žiariť.

Ako čistiť okná bez šmúh a škvŕn? Potrebujete len 2 prísady

Pri čistení okien je najdôležitejší výrobok, ktorý používame. Klasický čistiaci prostriedok na okná niekedy nespĺňa naše očakávania. Čo potom? Oplatí sa obrátiť na starú, osvedčenú metódu, ktorú milovali naše mamy a staré mamy. Ide o roztok vody a octu, ktorý si dokonale poradí so všetkými nečistotami a zanechá povrch okien hladký a lesklý. Celý proces je jednoduchý a netrvá dlho.

Oplatí sa obrátiť na starú, osvedčenú metódu, ktorú milovali naše mamy a staré mamy.
Foto: shutterstock/Ground Picture

Budeme potrebovať:

vodu

ocot (najlepšie destilovaný)

papierovú utierku

noviny

Zmiešajte vodu a ocot v pomere 9:1. Zmes nalejte do fľaše s rozprašovačom. Znečistený povrch postriekajte a nečistoty dôkladne očistite papierovou utierkou. Nakoniec sklo vyleštite pokrčenými novinami. Odkiaľ pochádza tento nápad? Je to starý a osvedčený patent. Noviny za sebou nezanechávajú šmuhy. Zároveň dodávajú našim oknám krásny lesk. Namiesto novín môžete použiť aj utierky z mikrovlákna. Tie sú skvelé na leštenie sklenených povrchov.

Voda a ocot na čistenie okien. Čo sa oplatí vedieť?

Prečo je ocot a voda taká dobrá kombinácia? Ocot je nielen prírodný, ale aj účinný. Dokonca viac ako drahé chemikálie zo supermarketov. Má dezinfekčné, antibakteriálne a rozpúšťacie vlastnosti, preto tak ľahko „rozpúšťa“ mastnotu a iné nečistoty. Zanecháva nielen lesklý povrch skla, ale nezostávajú po ňom ani viditeľné stopy po leštení.

Pred čistením okien sa oplatí dbať na ich správnu prípravu.
Foto: shutterstock/Jannissimo

Pred čistením okien sa oplatí dbať na ich správnu prípravu. Na začiatok by sme mali zotrieť vrchný prach a odstrániť nečistoty z okenných rámov. Tie môžu našu ťažkú prácu znehodnotiť. Začneme mokrým čistením okien z vonkajšej strany. Čistíme zhora nadol. Potom pohybom zľava doprava. Nakoniec môžeme prejsť k lešteniu.

TIP: Farmaceutický glycerín tiež dobre poslúži na účinné čistenie okien. Tento výrobok je dostupný vo väčšine lekární za približne 3 eurá. Táto látka na okenných sklách vytvára ochranný filter. Spôsobí, že voda a nečistoty sa na oknách usadzujú pomalšie.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ako sa vyhnúť šmuhám pri umývaní okien? Nerobte túto chybu

Otvoríme okná a padneme do pasce. Byt sa rozhorí na závratnú teplotu

The post Zmiešajte s vodou a umyte okná. Budú žiariť tak jasne, že váš sused zozelenie závisťou appeared first on Vášeň v tebe.

Zdroj