Skip to content
Menu
Menu

Do finále Prešov a Považská Bystrica

Tatran Prešov – HK Košice 35:20 (17:10)

(vz) – Obidva semifinálové zápasy Niké handball extraligy Tatran Prešov – HK Košice a MŠK Považská Bystrica – Crows Košice sa skončili jednoznačne pre favoritov Tatrana a MŠK 3:0. Prvý finálový duel je  na programe počas druhého májového víkendu. Bronz je záležitosťou košických celkov.

Košičania v treťom semifinále v prvom polčase už nedokázali odolávať domácemu  favoritovi, tak ako v predchádzajúcich dvoch, Tatran ho vyhral o sedem gólov a po prestávke vďaka kvalitnej obrane a rýchlym protiútokom rozdiel navýšil.

Tréner Tatrana Slavko Goluža bol spokojnejší s výkonom ako v prvých dvoch dueloch: „Gratulujem chlapcom k dobrému zápasu. Po druhom stretnutí sme urobili poradu a myslím, že sme po nej dobre reagovali. Hrali sme dobre, hoci ťažko je hrať rýchlu hádzanú proti súperovi, ktorý sa snaží udržať čo najdlhšie v útoku. Samozrejme potom nemôžeme hrať našu tempo hádzanú. Zápas to ale bol dobrý, zahrali si aj mladí a bolo to ok.“

Príležitosť znova dostal v závere stretnutia mladý brankár Daniel Ondrejčák , ktorý zaskakoval za maróda Igora Čuprynu: „Zápas sme odohrali oveľa lepšie ako ten predchádzajúci. Bola lepšia obrana aj nasadenie. Čo sa týka mňa, ďakujem trénerovi Golužovi za to, že som dostal túto šancu. Samozrejme sa chcem poďakovať aj mládežníckym trénerom Stanislavovi Kolpakovi, Marekovi Gernátovi a Róbertovi Kravčákovi.  Som rád, že som mohol chytať za tak kvalitnou obranou a teším sa, že postupujeme do finále.“  

Tatran: Colodeti, Ondrejčák – Rábek 8/3, Santos 7, Pacecho 3, Fech, Linhares 4, Rečičár 3, Kravčák, Fižuleto 1,  Michalka 1, Grzentič 3, Hernandez 5, Carapkin. Rozhodovali: Palovčák a Šimko. Pokutové hody: 3/3 – 0, vylúčenia: 1:3.

Pred finálovou sériou odohrá Tatran doma začiatkom mája dve stretnutia SEHA ligy.

Foto: Viktor Zamborský