Menu
Menu

Dobrá východisková pozícia pred odvetou

Vojvodina Nový Sad  – Tatran Prešov 28:40 (16:21)

(vz) – Hádzanári Tatrana Prešov vyhrali v utorok prvý osemfinálový zápas vyraďovacej časti nadnárodnej SEHA Gazprom ligy na domácej palubovke so štvrtým tímom B skupiny Vojvodinou Nový Sad a pred stredajšou odvetou  (5.mája) majú dvanásťgólový náskok a sú blízko k účasti vo štvrťfinále 10. ročníka tejto súťaže. Obidva súboje po dohode klubov sa hrajú v Prešove.

V prvom boli domácim tímom hádzanári srbskej Vojvodiny. Duel bol vyrovnaný v prvom polčase. Tatran odskočil na rozdiel piatich gólov až v záverečnej päťminútovke. Vojvodina sa snažila po zmene strán, ale Prešov jej dovolil priblížiť sa len na rozdiel dvoch gólov. Druhé dejstvo jasne patrilo zeleno-bielym, v bránke sa opäť objavil aj Igor Čupryna. Najlepším prešovským strelcom bol desaťgólový Oliver Rábek o jeden menej dal Pavel  Hernández.

V bránke sa znova objavil Igor Čupryna.

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Gratulujem chlapcom k víťazstvu a Vojvodine k dobrému zápasu. V úvode bolo vidno, že sme dlho nehrali súťažný duel a že nie sme v dobrej forme. V prvom polčase sme mali veľké problémy pri bránení pivota. V útoku sme hrali dobre, ale nemali sme dobré premieňanie šancí, čo súper trestal. V druhom polčase to bolo z tohto pohľadu lepšie. Dôležité je, že sa nikto nezranil, teraz sa už musíme sústrediť na druhý zápas.“

Jeden z rýchlych gólov Hernandéza.

Postupujúci sa v štvrťfinále, ktoré je na programe až v auguste, stretne s ukrajinským tímom Motor Záporožie.

Tatran: Colodeti, Čupryna – Rábek 10, Santos 2, Pacheco 7, Fech 3, Linhares 3, Rečičár 4, Kravčák, Fižuleto 1, Grzentič, Hernandez 9/3, Carapkin 1. Najviac gólov súpera: Rogan 8, Kovačevič 5, Šotič 4/2. Rozhodovali: Nikolov a Nachevski (MKD).  Pokutové hody 3/3 – 4/3, vylúčenia: 5:0.