Menu
Menu

Extraliga volejbalistov / Prešov vykročil v semifinále víťazne

Prečítať článok

(jj) – V stredu 16. marca sa v extralige volejbalistov začali semifinálové boje play-off, hrá sa na tri víťazstvá. Stretli sa v ňom dvojice Prešov – Svidník a Komárno – Myjava. V semifinále play-off extraligy volejbalistov sa východniarske derby hrá po siedmich rokoch. VK Mirad UNIPO Prešov vykročil víťazne, prvý zápas vyhral 3:0. Hostia, ktorí mali k dispozícii iba osem hráčov, najbližšie k zisku setu boli v treťom. Viedli v ňom 21:20, domáci však otočili na 24:21 a premenili druhý mečbal. V tíme Prešova hviezdil Patrik Lamanec s 28 bodmi, v mužstve Svidníka Erik Gulák s 27 bodmi

VK Mirad UNIPO Prešov – Slávia Svidník 3:0 (20, 21, 22), Prešov: Goč 1, Smolej 12, Mikovčík 3, Lamanec 28, Ščerba 9, Jendrejčák 8 (libero T. Lampart, Kozák, P. Porubský, V. Rzyman, M. Sopko st.), Svidník: R. Vitko, Ľ. Macko 7, M. Sopko ml. 8, Gulák 27, Marjov 2, Gula 2 (libero M. Vitko, Magera). Hráči zápasu: P. Lamanec – M. Sopko ml.

Prvý semifinálový zápas sa hral v skvelej atmosfére, bojovalo sa v ňom o každú loptu. V úvode prvého setu si mierny náskok udržiavali hostia, viedli 8:5 i 14:12. Domáci však skvele zvládli jeho záver, presadili sa dôraznou a koncentrovanou hrou. V druhom sete VK Mirad UNIPO viedol 9:6 i 17:13, húževnatí Svidníčania otočili vo svoj prospech na 19:18. V parádnej atmosfére však Prešovčania potvrdili rolu favorita a v koncovke boli úspešnejší. Aj v treťom sete v hre oboch tímov dominovala bojovnosť, dobrým servisom a blokmi ho Prešov dotiahol do úspešneho konca.

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Chlapcom som povedal, že prvý krok býva ťažký a potom sú len ťažšie a ťažšie. Vravel som, že prvý zápas môže trochu zväzovať ruky a nohy, čo aj bolo. Z taktickej a technickej stránky to z našej strany nebolo úplne ideálne. Máme však „kladivo“ Lamanca, ktorý hral vo forme a hosťom nedal šancu. Teším sa, že prišli diváci, malo to emóciu, napätie. Veľmi sa teším, chlapci zvládli prvý zápas a verím, že naša hra bude gradovať a zlepšovať sa.“

Rastislav Paňko, tréner Svidníka: „Zápas bol vyrovnaný. V tomto ročníku to bol s Prešovom náš najlepší zápas, čo sa týka hry aj výsledku. Nezvládli sme ho v koncovkách, školácke chyby nám nedovolili uchmatnúť Prešovu aspoň set. V domácom prostredí s podporou našich fanúšikov si veríme.“

Program: 2. zápas – 19. 3., 17. h: Svidník – Prešov, 3. zápas – 23. 3., 17.30 h: Prešov – Svidník.