Skip to content
Menu
Menu

Extraliga volejbalistov

VK Mirad UNIPO Prešov víťazom základnej časti Prešov. V extralige volejbalistov sa 26. februára skončila jej základná časť. VK Mirad UNIPO Prešov vyhral v záverečnom zápase nad Spartakom Myjava 3:1 a vyšvihol sa na prvú priečku. Prešov a Komárno si už skôr zabezpečili priamu účasť v semifinále play-off.
V štvrťfinále play-off budú zápoliť dvojice Myjava – Prievidza a VKP Bratislava – Slávia Svidník (hrá sa na dve víťazstvá 5. a 9. marca, prípadne 12. marca). Semifinálové boje sa začnú 16. marca (hrá sa na tri víťazstvá).
VK Mirad UNIPO Prešov – Spartak Myjava 3:1 (15, -22, 21, 20), Prešov: Goč 5, Smolej 15, Ščerba 25, Mikovčík 9, Jendrejčák 6, Lamanec 22 (libero T. Lampart, V. Rzyman, Š. Kozák 1, P. Porubský, M. Sopko st.). Hráči zápasu: M. Ščerba – M. Zeman (Myjava). Pred 92 divákmi rozhodovali Porvazník a Mokrý.
V zaujímavom zápase dosiahol prešovský smečiar M. Ščerba 25 bodov. Po prehre s VKP Bratislava 1:3 (vplyv na ňu mala karanténa v prešovskom tíme) sa Prešovčania vypli k veľmi solídnemu výkonu. Hernú dominanciu umocnili bojovnosťou a získali cennú výhru, ktorá znamenala víťazstvo v základnej časti extraligy. V osemnástich stretnutiach dosiahol Prešov pätnásť výhier.

V prvom sete hrali domáci volejbalisti kompaktne a koncentrovane a bez problémov ho vyhrali. Druhý set mal vyrovnaný priebeh, v jeho koncovke boli úspešnejší hostia. Aj v treťom sete boli zaujímavé momenty, Prešovčania v ňom pridali na bojovnosti a získali ho pre seba.

Domáci v štvrtom sete svoj výkon vygradovali a jasne v ňom dominovali.

Erik Digaňa, tréner Prešova: „Poviem úprimne, od zápasu som toho veľa nečakal, lebo my sme sa po karanténe niektorí stretli v piatok, resp. v sobotu. Čakali sme aj na vývoj zápasu Svidník – Komárno. Som rád, že chlapci zabojovali a doslova si to vydreli. Toto sa mi páči.“

Samuel Goč, nahrávač Prešova: „Boli sme dobrí na side-oute, mali osemnásť blokov. Boli sme lepší vo všetkých herných činnostiach. V druhom sete, ktorý nám ušiel, hrali Myjavčania dobre prvým sledom, to sme si neustrážili. Ideme sa pripravovať na play-off. Pracovať budeme na kondičnej stránke a vyšperkovaní herných činností.“

(jac)

Foto zdroj: Veronika Mihaliková