Menu
Menu

Martin Dupkala: Máme pred sebou jasné ciele

Prečítať článok

Uplynulú futbalovú nedeľu, ktorá bola rozlúčkovou pre (skoro všetkých) účastníkov 6. ligy ObFZ Prešov s jesennou časťou i s rokom 2021, pútal pozornosť šláger 13. kola v Terni, medzi domácim TŠK a TJ ŠM Dulova Ves. Druhý hostil tretieho, o zápletku teda nebola núdza.

Hostia vyhrali 3:2, do kariet im zahrala aj prehra vedúcej Brezovičky 1:4 v Hermanovciach. Líder má na čele už len najtesnejší jednobodový náskok pred druhou Terňou a dva pred treťou Dulovou Vsou. Lenže, 14. novembra je na programe dohrávka Chmiňany – Dulova Ves. Kto teda bude v najvyššej okresnej súťaži „polčasovým kráľom“? Nepredbiehajme však, lebo stať sa môže hocičo, aj to, že tabuľka 6. ligy nakoniec nebude kompletná.

No každopádne šláger, o ktorom sme sa zmienili v úvodných riadkoch, svojho víťaza mal. Terňa prehrala s Dulovou Vsou 2:3. Akoby sa jej hráči nepoučili zo súboja spred dvoch týždňov, kedy im v domácom meraní síl s Chmiňanmi (2:5) dal hosťujúci Miroslav Bendík všetkých päť gólov. Aj tentoraz ich akoby porazil jediný hráč v drese súpera – Martin Dupkala. Aktuálne 10-gólový útočník hostí otvoril účet v 15. min, domáci odpovedali v 27. min vďaka Erikovi Župovi – 1:1. Po výmene strán prišli dva momenty M. Dupkalu – v 59. a 77. minúte z pokutového kopu – 1:3. Presný zásah Miroslava Halžáka šesť minút pred koncom bol už len kozmetickou úpravou výsledku – 2:3.

Ku cti neslúži hráčom Terne ani to, že nevyužili presilovku po vylúčení hosťujúceho Dominika Haničáka, ktorý sa v 40. minúte po osobnom súboji s protihráčom a následnej žltej karte verbálne „obul“ do hlavného rozhodcu Jozefa Babjaka. Ten ho bez okolkov poslal predčasne pod sprchy.

Autor hetriku M. Dupkala je rád, že Dulova Ves zvládla zápas jesene na výbornú… „Vedeli sme, že nás v Terni nič ľahké nečaká. No zomkli sme sa, hoci ani náš káder nebol kompletný. Podľa môjho názoru sme podali vynikajúci výkon, ukázali charakter. Päťdesiatminútové oslabenie sme vyhrali 2:1. Ak mám byť úprimný, neprekvapilo ma to, lebo náš prístup v ostatnom čase je príkladný. A aby som nezabudol, ďakujem spoluhráčom za gólové prihrávky, všetky v doterajších kolách, cením si to. Čo sa týka penalty, takto som si ju nacvičil a keďže sa brankár vrhol do druhej strany, aj som ju správne zrealizoval. Budúcnosť? Máme pred sebou jasné ciele a z tých nepoľavíme.“