Menu

Nekompromisná obrana slávila úspech

Prečítať článok

MŠK Považská Bystrica – Tatran Prešov 14:30 (6:18), Tatran vedie v sérii 2:0

(vz) – So záujmom sa očakával druhý finálový duel Niké handball extraligy na Považí o majstra Slovenska v hádzanej mužov. V prvom Považská Bystrica potrápila obhajcu prvenstva na jeho palubovke hlavne v prvom polčase. Druhý už patril Tatranu a vyhral 23:20.

Považská Bystrica chcela doma finále vyrovnať, no druhý duel série bol celkom iný.  Prešovskí hádzanári hrali aj za svojho kapitána Olivera Rábeka, ktorý sa v sobotu v prvom stretnutí zranil. Bol na súpiske, ale do hry nezasiahol. Hostia prekvapili domácich  výborným vstupom do zápasu, keď na konci prvej päťminútovky viedli 4:0. Dobrá obrana Tatrana Považanom veľa nedovolila a bola podporená aj výbornými zákrokmi Marcosa Colodetiho v bránke.

Na ukazovateli skóre sa v 22. min objavil desať gólový rozdiel v prospech zeleno-bielych 13:3 a ten ešte pred prestávkou narástol na dvanásť 18:6. Ani po zmene strán Prešov domácim veľa nedovolil a mal réžiu v svojich rukách. Príležitosť dostali aj mladí hráči z lavičky. Hádzanári Tatrana urobili dôležitý druhý krok na ceste za šestnástym majstrovským titulom v ére samostatnosti a vybojovali si majstrovský mečbal. Tretí finálový duel je na programe v sobotu v Prešove o 18.h.

Slavko Goluža, tréner Tatrana: „Gratulujem chlapcom k víťazstvu. Podali dobrý výkon. Dôležité bude teraz nepodľahnúť eufórii, čo som zdôraznil aj na krátkej pozápasovej porade v šatni. Je pred nami ešte jeden zápas. Ideme si oddýchnuť, dobre sa pripravíme. Našim cieľom je vyhrať aj v sobotu, na čo sa musíme koncentrovať.“

Miroslav Benický, generálny manažér Tatrana: „Bez ohľadu na prvý zápas, ktorý bol pre nás trochu komplikovanejší a nevydaril sa nám podľa našich predstáv, verili sme, že v tejto sérii bude veľmi dôležitý najmä tento duel v Považskej Bystrici. Do zápasu sme nastúpili s nekompromisnou obranou, ktorá nás zdobila už počas pohára v Bardejove.  Dnes sme aplikovali rovnakú medicínu a fungovalo to veľmi dobre. Samozrejme aj úvodné zákroky Marcosa Colodetiho boli veľmi dôležité. Bol to ale hlavne tímový výkon. Mužstvo bolo nabudené aj po strate Oliho Rábeka a zároveň malo ešte oveľa väčší motív, po výkone, ktorý predviedla Považská u nás. Takže nula percent podcenenia, išli sme dnes naplno. Samozrejme čaká nás tretí zápas, vedenie 2:0 musíme potvrdiť a nič iné než víťazstvo 3:0 a ukončenie série si v sobotu nepripúšťame.“

Pedro Pacheco: „Očakávali sme, že zápas v Považskej Bystrici bude najťažším v sérii. Vstúpili sme doňho s jednoznačným cieľom, aby bolo ešte do polčasovej prestávky rozhodnuté. To sa nám aj podarilo. Celé mužstvo pracovalo naplno. V obrane sme podali dobrý výkon, z čoho pramenili ľahké góly. S 12-gólovým náskokom sme druhý polčas udržiavali a napokon sa tešili zo zaslúženého víťazstva.“

Marcos Colodeti: „Keď začneme zápas s takýmto nasadením a stopercentným prístupom, tak potom je to pre nás oveľa jednoduchší zápas. Máme pred sebou ešte jeden duel, v ktorom musíme odviesť svoju prácu, či už ja ako brankár, alebo hráči v poli. Dúfam, že vyhráme a ukončíme túto sezónu.“

Prešov: Ondrejčák, Čupryna, Colodeti – Rábek, Santos 5, Pacheco 5, Fech 1/1, Linhares 6, Rečičár 1/1, J. Kravčák, Fižuleto 2, Grzentič, Caballero Hernández 7/4, Carapkin 3. Rozhodovali: Budzák a Záhradník . Pokutové  hody: 2/2 – 6/5, vylúčení: 7:2.