Skip to content
Menu
Menu

Prešov víťazne nad Nižnou – dychberúce derby v priamom prenose dopadlo úspešnejšie pre našich

Prečítať článok

Skóre otvoril „freestyle“ gólom v prvej tretine hráč s číslom 4 – Alexander Seman, no už za 2 minúty nám hostia vsietili vyrovnávajúci gól na 1:1. V 17. minúte si strelou do bránky hostí pripísal gól hráč s číslom 91 – Martin Joščák. Druhá tretina ponúkla skutočné florbalové nadšenie. Padli v ňom 3 góly našich (Macejko, Joščák, Pankúch), z toho 2 počas presilových hier. Stav na konci druhej tretiny bol teda 4:3. Tretia tretina už nepriniesla žiadne góly aj napriek tomu, že hostia využili možnosť hry bez brankára. Aj napriek veľkému tlaku v posledných minútach, naši hráči poctivo blokovali strely a hrali tímom dohodnutú hru. Konečný stav zápasu sa teda zastavil na skóre 4:3.

Manažér klubu František Höger: „Chlapci začali veľmi dobre a plnili pokyny trénera Peťa Čaju za čo boli odmenení prvým gólom. Bol to taktický zápas v ktorom rozhodla 2. tretina, ktorú sme zvládli lepšie a napriek inkasovanému gólu do šatne sme si to v závere ustrážili a 3 body ostali doma. Ďakujem celému tímu za bojovný výkon. Tešíme sa na ďalšie zápasy.“

FBC A4ka MIKULÁŠ PREŠOV : FBK Nižná | 4:3 (1:1, 3:2, 0:0)
Góly: Seman, Joščák, Macejko, Pankúch
Asistencie: Adamov, 2 Sikorjak, Aštary
Zostava: Sninčák, Bača – Danč, Aštary, Pankuch, Sikorjak, Štofko, Joščák, Adamov, Maňkoš, Macejko, Seman, Brunacký, Štupak, Živčák, Novák