Skip to content
Menu
Menu

Volejbalové derby pre Prešov

(vz) – Svoje súťaže uplynulý víkend neodohrali hádzanári Tatrana Prešov ani futbalisti 1. FC Tatran pre povinnú karantému kvôli koronavírusu. Do novej  sezóny extraligy úspešne vstúpili volejbalisti VK MIRAD UNIPO Prešov. Pod  vedením nového trénera Mareka Kardoša vo východniarskom derby zdolali VK KDS Šport Košice 3:1.

Prvý set vyznel jasne pre Prešov, v druhom mali navrch hostia. Domáci vyhrávali v treťom už 16:8, Košičania vyrovnali na 17:17, ale záver patril Prešovu, podobne aj štvrtý set.

Marek Kardoš, tréner Prešova: “Veľmi nervózne stretnutie. Začali sme veľmi dobre side-outovať, ale potom sme si nevedeli urobiť prvú akciu, lebo sme boli veľmi netrpezliví. Našťastie sme to potom rozohrali skúsenejšími hráčmi. Podarilo sa nám hrať oveľa jednoduchšie. Je to náš prvý reálny zápas, takže ja som spokojný, že hráči sa nepoddali. Je to teda horšie ako na tréningu, ale vzhľadom na to, že je to východniarske derby, tak som rád za tri body. Je vidieť, že Košice sú zohrané a máju o ten jeden víťazný domáci zápas na vyše. Aj preto som za víťazstvo vďačný.”

VK MIRAD UNIPO PREŠOV – VK KDS ŠPORT KOŠICE 3:1 (17, -23, 22, 21)
Prešov: P. Porubský 7, M. Sopko st. 19, Macko 10, Szarek 20, Ščerba 2, Mikovčík 3, libero T. Lampart (Hudák 2, Velička 0). Tréner: M. Kardoš. Rozhodovali: Höger a Mil. Smolko, bez divákov.

 

Foto: Viktor Zamborský