Skip to content
Menu
Menu

Projekt Športuj Slovensko prichádza do Prešova

Prečítať článok

Megaihrisko Športuj Slovensko je späť. Návštevníkov čakajú dni plné športu a zábavy pre celú rodinu. Na megaihrisku si budú môcť vyskúšať rôzne športy a povzbudia ich úspešní slovenskí športovci. Aj touto formou chce Slovenský olympijský a športový výbor po pandemických rokoch opäť rozhýbať celé Slovensko. Prvé z podujatí sa uskutoční už 14.5.2022 v Prešove.

Cieľom projektu Športuj Slovensko je podpora detí, mládeže a celých rodín v športových aktivitách. Séria štyroch podujatí, Olympijských dní, sa uskutoční v Prešove v jazdeckom areáli na sídlisku III (14. mája – registrácia od 8:00 hod., hlavný program od 9:30 hod.), na Štrbskom Plese (21. mája), Donovaloch (23. júla) a v Bratislave (3. septembra). Na každé podujatie prídu slovenskí olympionici, s ktorými si budú môcť zašportovať veľkí i malí.

„Uvedomujeme si, že po pandemickom období je potrebné vrátiť šport do hry na všetkých úrovniach. V rámci Športuj Slovensko sa snažíme motivovať k športu celé rodiny. Chceme utužiť vzťah rodín s deťmi k športu, aby sa stal súčasťou ich života. Práve v rodinách získavajú deti základné návyky pre pohybovú a telesnú kultúru. Aj ďalšie naše projekty pre širokú verejnosť chcú predovšetkým poukazovať na dôležitosť športu a pohybových aktivít pre celú spoločnosť,“ povedal prezident SOŠV Anton Siekel.

Slovenský olympijský a športový výbor spolu s generálnym partnerom projektu, spoločnosťou BILLA, pripravujú dni plné športu, zábavy a zdravého súťaženia. Deti do 15 rokov si môžu na megaihrisku Športuj Slovensko zasúťažiť v Behu Olympijského dňa či v súťaži Bicykel Olympijského dňa. Na víťazov čakajú hodnotné ceny, každý malý športovec dostane medailu a tričko Športuj Slovensko a pripravený je pre jedného vyžrebovaného aj bicykel. Na súťaže v behu a na bicykli je nutná registrácia. Bližšie informácie sú k dispozícii na www.sportujslovensko.sk.

Atraktívny sprievodný program

Návštevníci si budú môcť vyskúšať aj futbal, florbal, basketbal, volejbal, biatlon či jednotlivé atletické disciplíny. Atrakciou bude veľká lezecká stena. Nebudú chýbať ani kultúrny program, autogramiády úspešných športovcov, hrad na skákanie pre najmenších či tvorivé dielne.

Vstupné sa neplatí. Štartovný poplatok pre jednotlivé súťaže bude tiež nulový.  Zo svojich zdrojov sa ho rozhodla poskytnúť Nadácia SOŠV, keďže aj jej cieľom je opäť rozhýbať Slovensko.

Na jednotlivých podujatiach sa objavia osobnosti Slovenského olympijského tímu, ktoré budú motivovať deti, mládež a rodiny k pravidelným športovým aktivitám, šíriť myšlienky olympizmu a podporovať mladé športové talenty, aby rozvíjali svoje športové nadanie. Účasť už na podujatiach potvrdili Anastasia Kuzminová, Jakub Grigar, Róbert Vittek, Adam a Andreas Žampovci. Na Športuj Slovensko sa chystajú aj ďalší poprední slovenskí športovci, ktorí pôsobia v regiónoch, kde sa konajú jednotlivé podujatia.

Zdroj: presov.sk
ilustračné foto: Andrej Galica