Skip to content
Menu
Menu

Prvá prehra mužov, druhá výhra žien

(vz) – V sobotu pokračovala volejbalová extraliga mužov aj žien. Šláger 10. kola mužov sa hral v Bratislave, kde VKP hostila Prešov. Bratislavčania sú prvým tímom, ktorý doteraz suverénnemu celku zo Šariša pripravil prvú prehru v aktuálnej sezóne. Prešovčanom chýbal zranený Martin Sopko st. Okrem tretieho setu, ktorý vyhrali hostia v ostatných troch dominovali domáci volejbalisti.

“Naše družstvo malo dnes veľký problém v prvej akcii. Nedokázali sme side-outovať, prihrať si a založiť si dve súvislé akcie za sebou. V prvých dvoch setoch sme vôbec neboli v zápase, potom to bolo lepšie, ale súper nám v štvrtom sete v jednej rotácii ušiel na päť bodov a potom sa to ťažko doháňa,” povedal po stretnutí tréner Prešova  Marek Kardoš.

VKP Bratislava – VK MIRAD UNIPO PREŠOV 3:1 (18, 13, -14, 17)

Prešov: P. Porubský 11, Ščerba 5, Mikovčík 11, Szarek 15, Hudák 3, Macko 5, libero T. Lampart (Suchanič 1, Šiket 0, V. Rzyman 0). Tréner: M. Kardoš. Rozhodovali: Schimpl a Královič. Hralo sa  bez divákov.

Prešovčanky začali veľmi dobre. Viedli 15:8, no začali robiť chybu na chybu čo súperky využili a otočili na 16:15. Koncovka však patrila domácim podobne aj v druhom sete. Tretí set vyhrali hostia. V štvrtom im však už chýbali v závere sily a Šarišanky sa tešili z druhého víťazstva v súťaži.

Roman Németh, tréner Prešova: “Do stretnutia sme vstúpili dobre, tlakom na podaní a dobrou obranou sme kontrolovali vývoj. Od polovice setu sme sa začali so zápasom zahrávať. Prišli série chýb, našťastie sme to vo štvrtom sete dokázali zastaviť a aj keď sme už tradične museli v koncovke potvrdzovať bod na dvakrát, tak sme to zvládli. V stretnutí bolo niekoľko veľmi dlhých a pekných rozohier, v ktorých obe družstvá predviedli výborné obranné zákroky. Teší ma emočné nastavenie celého družstva počas zápasu.”

VK PREŠOV – PROJEKT RD SVF 3:1 (22, 23, -19, 21)

Prešov: Gavronová 3, Čermáková 3, Pisarčíková 17, Lukáčová 12, P. Kubová 14, Paulínyová 10, liberá Nehilová a Šromovská (Kotuličová 2, Gécziová 0, Novotná 0, Zubková 0). Tréner: R. Németh. Rozhodovali: Niklová a Porvazní. Hralo sa bez divákov.

Foto: Viktor Zamborský