Skip to content
Menu
Menu

S VKP bez straty setu

(vz) – V sobotňajšej dohrávke 3. kola volejbalovej extraligy mužov Vk Mirad Unipo Prešov zdolal doma celok VKP Bratislava 3:0. Bol to šiesty víťazný duel bez straty bodu a súperi v nich dokázali Prešovčanom ukradnúť len dva sety a preto sú na čele súťaže. 

Hostia od Dunaja mali blízko k úspechu v prvom sete, keď viedli 22:19, ale prekazil im to smečom a dvoma esami Michal Ščerba a bolo vyrovnané. Koncovka už patrila domácim podobne aj v druhom a treťom sete. Nebol to ľahký zápas. Hostia bojovali o každú loptu. Najviac bodov za domácich zaznamenal poľský univerzál Lukasz Szarek (19)a piatimi blokmi sa blysol Ivo Mikovčík.

Tréner Prešova Marek Kardoš nebol spokojný ako jeho zverenci hrali v úvodoch setov: „Mali sme veľmi vlažný vstup do setov. Od toho desiateho, pätnásteho bodu, keď už sa rotujú, keď už tá informácia znova z lavičky prichádza, tak to začneme dodržiavať, ale bohužiaľ moderný volejbal sa hrá od začiatku do konca. My keď začneme niečo meniť a prispôsobovať sa súperovi, tak máme zrazu dvoj, troj – bodové manko. Našťastie pre nás, sme tím, ktorý veľmi dobre podáva a dokáže presne podávať, čo je fajn, ale nato, aby sme si urobili komfortný náskok potrebujeme hrať od začiatku do konca takticky. Dneska sme prvú časť setov boli úplne mimo.“

VK MIRAD UNIPO PREŠOV – VKP BRATISLAVA 3:0 (23, 20, 23)

Prešov: M. Sopko st. 10, Macko 4, Szarek 19, Ščerba 8, Mikovčík 7, P. Porubský 6, libero T. Lampart (Velička 0). Rozhodovali: Mokrý a Porvazník, bez divákov.

 

Foto: Viktor Zamborský