Skip to content
Menu
Menu

Skaza prišla z Polomy

Jedenástka roka 2021 (FK Krivany)

Náhradou za tradičnú akciu s názvom 3b Jedenástka roka 6. ligy ObFZ Prešov, ktorá už dva roky absentuje, je obdobná anketa v mediálnom internetovom formáte. Tentoraz však rozšírená aj o mužstvá 7., 8. A a 8. B ligy. 

Pokračujeme rozhovorom s hrajúcim trénerom FK Krivany Martinom Gregom. Mužstvo pod jeho vedením skončilo po jesennej časti v 8. B lige na siedmom mieste.

Susedia z blízkej či vzdialenejšej okolice vám v minulosti mali čo závidieť. Dnes sú v tabuľke najnižšej okresnej súťaže za vami už len dve mužstvá. Spokojní asi nie ste.

Áno, je tu nespokojnosť, no skôr v zmysle, že s výnimkou dvoch, troch zápasov sme podali solídne výkony, no na výsledkoch sa to neukázalo. Herne sme dominovali, body nám to ale neprinieslo. S poprednými mužstvami sme hrali vyrovnané partie. Náš problém spočíva vo veľkom „točení“ základnej jedenástky, keďže polovicu krivianskeho tímu tvoria hráči pracujúci v zahraničí. Nebyť toho, pokojne sme mohli zimovať na tretej alebo štvrtej priečke.

Tri zápasy, ktoré ste si najviac zapamätali?  

Krivany – Šarišské Michaľany 1:6… Taký kvalitný súper u nás už dlho nehral. Všetkých pätnásť mien na súpiske predstavovalo kvalitu. Nám, v zmysle toho, čo som už skôr naznačil, chýbali ôsmi zo základu. Súboj mal vysoké tempo, súper nás v druhom polčase zvalcoval.

Jarovnice – Krivany 5:0… Domáci neostali nič dlžní svojej povesti. Ihrisko v katastrofálnom stave, koniec koncov už dlhé roky. Ďalej, nasadenie, dôraz, no aj hrubosť, nič z toho im nechýbalo. Doplatili na ňu dvaja naši hráči, ktorí sa museli dať už v prvom polčase vystriedať.

Krivany – Poloma 0:3… Náš cieľ bol jasný. Tri body, nič iné sme si nepripúšťali. No bola z toho poriadne studená sprcha. Hostia hrali dokonca o jedného menej, no bojovnosť im priniesla tri body. My sme nedokázali skórovať ani z penalty, ktorú sme kopali za stavu 0:2, čo mohlo byť dôležité z hľadiska ďalšieho vývoja.

Lídri na ihrisku?

Mužstvo je vyvážené, nechýba v ňom skúsenosť a ani mladosť. Nevýhodou sú absencie mnohých hráčov v priebehu sezóny. V plnej sile má na siedmu ligu, pri plnohodnotnom tréningovom procese aj na spodnú polovicu tabuľky šiestej ligy. Lídrov máme viacerých: Vlado Bodnár, Miloš Ištvan, Lukáš Pavlík, Michal Lazorík, Ľubo Kendereš. Po odchode brankára Igora Ryboviča sa nám zíde adekvátna náhrada na tomto špecifickom poste.

Fanúšikovia sa na „štadión“ hrnú alebo?

Podpora fanúšikov je mizerná. V domácich zápasoch prevaha hostí v hľadisku už nikoho z nás neprekvapí, čo je dosť smutné konštatovanie. No máme jedného, ktorý sa nám ešte nikdy neodvrátil chrbtom. Je ním Marián Kuruc, ktorého familiárne prezývame Kure. Patrí  mu naše veľké poďakovanie.

Stalo sa počas jesene 2021 niečo, čo stojí za zmienku, čím ste prepísali históriu futbalu v obci?

Áno prepísali, no negatívne. V piatich domácich zápasoch sme získali len štyri. Za nami je najhoršia jeseň za posledných pätnásť rokov.

Jedenástka roka 8. B ligy podľa vášho výberu (1 – 4 – 4- 2)?

Igor Rybovič (Krivany) – Slavomír Bodnár (Krivany), Pavol Hurajt (Poloma), Peter Mekk (Lipany B), Matúš Gubčík (Kojatice) – Ján Kiktaný (Lipany B), Lukáš Štofanik (Šarišské Michaľany), Marek Kušnír (Krásna Lúka), Milan Maximilián Minár (Šarišské Michaľany) – Tomáš Cicoň (Medzany), Damián Grančai (Krásna Lúka).

Futbalista roka 2021 8. B ligy?

Lukáš Štofanik (Šarišské Michaľany).

Ján MIROĽA
Foto: Viktor Zamborský