Skip to content
Menu
Menu

Skóroval už v druhej minúte a potom ešte trikrát

V 8. kole 8. A ligy ObFZ Prešov „vykopal“ tri body pre ŠK Slovan Solivar útočník Matej Kravec. V Ruskej Novej Vsi vyhral nováčik 4:0. Všetky lopty v sieti domácich zariadil spomenutý 25-ročný útočník.

Prvú už po niekoľkých desiatkach sekúnd a to v druhej minúte. Ďalšie v 21. min, v 29. min z pokutového kopu, poslednú v 49. min. Na úvod sme chceli vedieť, či sú toto jeho rekordné zápisy minimálne v seniorskej kariére… „V kategórii dospelých som dal druhýkrát štyri góly v jednom stretnutí, predtým sa mi to podarilo v roku 2019 drese Jakloviec (okres Gelnica) proti Spišskému Hrušovu. Čo sa týka tej druhej témy, určite je toto môj najrýchlejší gól medzi mužmi,“ uviedol odchovanec 1. FC Tatran Prešov.

Jeho názor na zápas v Ruskej Novej: „Prvú polhodinu sme jasne dominovali vzadu a tiež smerom dopredu. Prvý presný zásah padol po peknej kombinácii, pod druhý a tretí sa výrazne podpísal stredopoliar Lukáš Adamčík. S blížiacom sa záverom prvého polčasu prišlo z našej strany poľavenie, súper sa dostal do dvoch, troch šancí, našťastie brankár Lukáš Varga nás pri nich podržal. Po výmene strán sa na obidvoch stranách viac bojovalo než hralo, po odrazenej lopte sa nám podarilo skórovať štvrtýkrát a to bolo všetko.“    

Matej Kravec je najlepším strelcom Solivaru v tejto sezóne (7 gólov). Okrem toho by sme o ňom mohli hovoriť aj o akomsi svetobežníkovi, keďže doteraz obliekal dres spolu deviatich klubov. Bude po tejto sezóne opäť meniť pôsobisko? „Moja kariéra po skončení mládežníckeho veku nebola ľahká, mal som zdravotné problémy a dosť som pauzoval. Súčasná realita je taká, že v Solivare bývam, za Solivar hrám. Podmienky sú tu dobré, máme kvalitný káder, no ešte stále sa viac-menej navzájom spoznávame, keďže viacerí hráči práve v Slovane svoju kariéru reštartujú. Postup? Bodaj by to vyšlo a ja by som bol pri tom, vlastne už druhýkrát, podobne ako pred dvomi rokmi v Jaklovciach do siedmej ligy. Avšak, bol to postup iba na papieri, lebo niečo sa tam vtedy udialo a mužstvo v činnosti nepokračovalo.“

V najbližšom kole Solivar hostí Sedlice, mužstvo s najsladšou obranou v súťaži. Pochybuje kanonier ŠK Slovan o troch bodoch a na koľko gólov si trúfne tentoraz? „Snažíme sa pozerať na seba a neriešiť súpera. Ideme vyhrať, dať čo najviac gólov, no je jedno, kto ich vsieti. Aj keby som to nebol ja, ale vyhráme vysokým rozdielom, budem spokojný,“ dodal M. Kravec.

Ján MIROĽA
Foto: Viktor Zamborský