Skip to content
Menu
Menu

So štvrtým miestom sú spokojní

Ich výkony a výsledky v zápasoch pred vlastnými fanúšikmi, v porovnaní s výkonmi a výsledkami na ihriskách súperov, sú výrazne rozdielne. Platí to o futbalistoch TJ Sokol Hrabkov (4. miesto po desiatich kolách v aktuálnej tabuľke v 7. lige ObFZ Prešov). Majú najlepšiu defenzívu v súťaži a najhoršiu ofenzívu v prvej šestke.

Pravda sa ukázala aj naposledy. Hrabkovčania zvíťazili doma nad Drienovom s prehľadom 4:0, po polčase 3:0. Góly strieľali: 14. Kevin Konečný, 16. Rastislav Holub, 30. Dávid Holub, 49. Jozef Marušák.

Ako to bolo? Stačilo hrať iba 35 minút, od prvého do štvrtého gólu, alebo? Opýtali sme sa hrajúceho asistenta trénera Petra Liptáka… „Odohrali sme dobrý zápas. Aktívni sme boli od začiatku až do konca, nie je pravdou, že sme niektoré časové úseky vypustili. Skórovali sme po pekných akciách, smolu mal Marek Konečný, ktorého bomba z veľkej vzdialenosti skončila na brvne.“

S bývalých stredopoliarom 1. FC Tatran Prešov sme sa bavili aj o známom probléme, ktorý „sokolov“ trápi. Až na domáce stretnutie s Ostrovanmi (1:3) a prehru 1:2 v Malom Šariši, platí, čo je napísané v úvode. Alebo, inak povedané, keď vyhrali, tak presvedčivo, keď prehrajú, tak hladko. „To áno, doma vynikneme, vonku naopak. S Ostrovanmi sme prehrali zaslúžene, hostia boli lepší hlavne v pohybe. V Šariši to bolo deväťdesiat minút vyrovnané, inkasovali sme v samom závere po rohovom kope. Je tu aj občasný problém poskladať čo najideálnejšiu zostavu, ako to v amatérskom futbale býva, no na to sa vyhovárať nebudeme.“  

Takže, otázka na záver, je za takých okolností s umiestnením mužstva v tabuľke spokojnosť? „Určite, sme radi, že sa držíme v jej hornej polovici,“ odpovedal hráč s povestnou prezývkou Lippi.

Ján MIROĽA
Foto: Viktor Zamborský