Skip to content
Menu
Menu

V „Pečovskej“ tri penalty za 90 minút

Futbal nie je len o dvoch číslach, pred a za dvojbodkou, teda o výsledku toho ktorého zápasu. Nejakú tú zaujímavosť nájdeme aj v iných cifrách. Tak napríklad, hráči TJ Slovan Pečovská Nová Ves dostali v nedeľu 5. septembra v 5. kole 5 gólov. V Chmiňanoch prehrali 1:5. Za domácich skórovali po dvakrát Marián Bendík a Miroslav Bendík, vlastný gól si dal hrajúci tréner hostí Tomáš Tall. Čestný úspech „Pečovskej“ zaznamenal v 76. minúte za stavu 2:0 Erik Lipták.

Rozprávali sme sa s už spomenutým smoliarom Tomášom Tallom. Na úvod o predchádzajúcich štyroch vystúpeniach jeho tímu (doma s Dulovou Vsou 1:3 a s Vyšnou Šebastovou 2:6, v Brezovičke 1:1, doma so Žipovom 5:2)

Po vyžrebovaní 6. ligy sme vedeli, že prvé tri vystúpenia budú veľmi ťažké. Dulova Ves je v regióne pojem, predstavuje kvalitu, skúsenosť… My sme si však prístupe a nasadení za ňou nijako nezaostávali, škoda, že sme neskórovali o čosi skôr, mohlo to byť zaujímavejšie. Aj náš druhý súper mieri podľa mňa v tabuľke vysoko, no hoci sme si to pred úvodným výkopom v kabíne zdôrazňovali, chlapci stretnutie nezvládli. Hosťom vychádzalo všetko, nám naopak a to nás položilo. Pred meraním síl v Brezovičke sa hovorilo len jedno, zopakovať výkon z Dulovej Vsi. Registrovali sme absenciu dvoch kľúčových hráčov na ich strane. Domácim sme v prvom polčase prenechali aktivitu, no mužstvo v horúcich chvíľach podržal brankár Dominik Kovaľ, pomohla aj konštrukcia brány. A paradoxne sme to boli my, kto skóroval. Po výmene strán sa hra vyrovnala, šance si vypracovali obidva tímy, na našu smolu to bol súper, kto využil jednu z viacerých. Bod zvonku potešil a pochopiteľne, že sme proti Žipovu chceli všetky tri. Podarilo sa, ukázali sme pekný futbal, vsietili pekné góly, no nevyhli sme sa zbytočným chybám, po ktorých sme neumožnili nášmu brankárovi tešiť sa z čistého konca.

Nedeľa, v Chmiňanoch ste prehrali 1:5, ale… Domáci dvakrát skórovali z penalty, šťastie mali pri vašom vlastnom góle. Apropo, pred týždňom sa Jaroslav Kacvinský z Fričoviec priznal k trom v kariére. Ako ste na tom vy?

Bol to môj prvý gól do vlastnej siete. Prudký center z pravej strany som v sklze poslal tam, kde som nechcel. Zámer bol poslať loptu na roh, lebo som za sebou cítil domáceho hráča. Nepodarilo sa. Čo sa týka diania na trávniku v Chmiňanoch, k súperovi sme cestovali s jasným cieľom získať aspoň bod. Chceli sme ho dosiahnuť kombinačným futbalom, aký ja osobne preferujem na tréningoch. No nešlo to. Lopta nám odskakovala, domáci nás dobre napádali. V prvom polčase veľa šancí nebolo, no na našu smolu súper dva využil. V jednom prípade využil nariadenú jedenástku, z našej strany trocha zbytočnú, lebo protihráč bol v inkriminovanom momente otočený chrbtom k bráne. Pokutový kop sme za stavu 1:0 po domácej ruke kopali aj my, no neúspešne. Cez prestávku sme si povedali, že musíme hru zjednodušiť a byť zodpovednejší. Z priameho kopu sa podarili znížiť na 2:1, avšak onedlho sa pískala ďalšia penalta v náš neprospech. Paradoxne si ruku v múre nevšimol hlavný rozhodca, ale čiarový. Po góle na 3:1 sme už išli psychicky dole. O to viac, po štvrtom. Veľmi ma mrzí, že vysoké prehry idú na vrub našej nezvládnutej psychiky. Možno je to neskúsenosťou mladého kolektívu, no toto nesmie trvať dlho. Chlapci sa musia naučiť rýchlo otriasť a do ďalšieho majstráku ísť s čistými hlavami.