Skip to content
Menu
Menu

Zaujímavá futbalová pozvánka na sobotu

Vo Vyšnej Šebastovej chystajú v sobotu ďalšie pokračovanie tradičného dorasteneckého turnaja, ktorý je každoročnou spomienkou na Júliusa Chromého – podľa mnohých fanúšikov „jednotku“ na funkcionárskom poste v histórii futbalu v obci.

Iste, boli aj iní, spomeňme narýchlo priekopníkov Š. Krištofa, J. Mižanina, F. Kravjara, J. Semana… Aj im patrí veľká vďaka za to, čo urobili pre vznik a rozvoj najpopulárnejšej kolektívnej hry vo „Vyšnym Šebešu“. „Pri všetkej úcte k spomínaným pánom, Julo zanechal asi najvýraznejší rukopis. Bez neho by neboli úspechy, pekný areál pre tento šport, on mal zásluhu na tom, že nás poznali futbaloví priaznivci v celom východoslovenskom regióne,“ uviedol dva dni pred úvodným výkopom Memoriálu J. Chromého súčasný prezident ZŠ Vyšná Šebastová Anton Repka.

Na tradičné podujatie pozýva, aj v mene hráčov, trénerov a ostatných činovníkov, všetkých domácich fanúšikov koženej, no aj tých z prešovskej okolice. Želá si, aby ich bolo čo najviac, v tej súvislosti spomenul jedno číslo, ktoré zrejme predstavuje historický rekord návštevnosti na zápase A mužstva V. Šebastovej: „V roku 1984 videlo súboj o postup do kraja proti Víťazu dva a pol tisíc ľudí. Zvíťazili sme 3:2. Hralo sa v Haniske, veru, onedlho tu bode už štyridsať rokov.“   

Bol to vtedy veľký futbalový boom v obci, ťažko predpokladať, či a kedy sa, čo sa týka diváckeho záujmu, niečo podobné zopakuje. Možno neskôr, keď sa zo súčasných mládežníkov stanú muži. „Počas ostatných siedmich rokov sa nám základňa pekne rozrástla. Tešíme sa z napredovania dorastencov, starších a mladších žiakov pod vedením Katky Girašekovej – Polomčákovej a Vlada Krivého. Vyzdvihnúť chcem aj zanietenosť terajšieho kapitána nášho ´áčka´ Patrika Krivému, ktorý sa v spomínanom období spoločne  s Martinom Partilom podieľal na formovaní žiakov. Je veľkým príkladom aj pre ostatných hráčov v mužstve a takých ľudí si treba vážiť,“ dodal A. Repka.

Program zápasov a prehľad ďalších sprievodných akcií sú uvedené na priloženom plagáte. Športu zdar a futbalu zvlášť!

Ján MIROĽA