Skip to content
Menu
Menu

Ako si stiahnuť a používať digitálny COVID pas?

(pv) – Ľudia na Slovensku už môžu začať používať digitálne COVID preukazy platiace v celej Európskej únii. Digitálny COVID pas, ktorý Národné centrum zdravotníckych informácií posiela na email, si môžete uložiť do šikovnej aplikácie GreenPass od Slovensko IT.

Aplikácia je k dispozícii pre oba najväčšie operačné systémy, Android aj iOS. V obchodoch ju hľadať nemusíte, stačí ak kliknete na tento odkaz (Android) alebo tento odkaz (iOS). Do jednej aplikácie si môžete uložiť všetky digitálne COVID preukazy, teda svoj, svojich detí a povedzme aj svojej partnerky či partnera.

Platí to samozrejme len pre Digitálne COVID preukazy EÚ, ktoré NCZI posiela na email. Ak ste svoj ešte nedostali, požiadať oň môžete na tejto adrese. Budete k tomu potrebovať svoj COVID-19-PASS, ktorý NCZI v týchto dňoch posiela SMSkou. Ide o rovnaký identifikátor, aký vám bol pridelený pri testovaní.

Platiť bude v celej EÚ

Digitálny preukaz bude platiť v celej Európskej únii. Uvádzať sa v ňom môže očkovanie alebo prekonanie ochorenia COVID alebo negatívny test. Pridanie preukazu do aplikácie je veľmi jednoduché. Na výber máte dve možnosti, a to naskenovanie QR kódu z preukazu, ktorý ste dostali na email alebo nahranie preukazu priamo do aplikácie. Samotná aplikácia je chránená 5-miestnym PIN kódom a zároveň môže byť chránená aj odtlačkom prsta.