Skip to content
Menu
Menu

Na colných úradoch inštalujú platobné terminály

Prečítať článok

(pv) – Finančná správa urobila ďalší krok k modernej inštitúcii. Na colných úradoch zavádza platobné POS terminály. Ich pilotné testovanie sa začalo na dvoch pobočkách bratislavského colného úradu na letisku M. R. Štefánika. Slúžiť majú na úhradu colného dlhu či sankcií.

Finančná správa prijala ďalšie proklientské opatrenie. Na colných úradoch inštaluje platobné POS terminály. Slúžiť budú na prijímanie bezhotovostných platieb. Ide o ďalšie zjednodušenie komunikácie klientov s finančnou správou.

 

Týmto opatrením tak opäť vychádzame v ústrety našim klientom. Na základe ich požiadaviek a v rámci modernizácie služieb sme odštartovali pilotné testovanie terminálov na Pobočke Colného úradu Bratislava Letisko a Pobočke Colného úradu Bratislava Letisko – Cestovný styk.

 

Jeden mobilný a jeden stacionárny POS terminál budú slúžiť na úhradu colného dlhu i pokút. Pilotný projekt bude trvať dva mesiace, teda do konca januára budúceho roka. Po jeho vyhodnotení sa platobné POS terminály začnú používať aj na ostatných colných úradoch v počte 75 kusov.

Proklientský prístup je pre finančnú správu jednou z priorít pri zlepšovaní služieb a v tomto koncepte bude aj naďalej pokračovať. Finančná správa spustila projekt v spolupráci so Štátnou pokladnicou.

 

Foto: Finančná správa SR