Skip to content
Menu
Menu

Podmienky nosenia respirátora či rúška sa zmiernia

(ako) – Epidemiologická situácia sa zlepšuje a s uvoľňovaním opatrení sa od pondelka 19. apríla zmierni aj povinnosť nosenia respirátorov. Má to však svoje pravidlá a k nim vydal novú vyhlášku Úrad verejného zdravotníctva SR.

Povinnosť mať v exteriéri rúško, respirátor či ich náhradu sa po novom nebude  týkať tých, ktorí budú od ostatných osôb, s ktorými nežijú v spoločnej domácnosti, vzdialení viac ako päť metrov.

Namiesto respirátora budú môcť rúška v interiéri verejných budov nosiť všetci žiaci v škole alebo školskom zariadení i pedagogickí a odborní zamestnanci počas vyučovania.

Zamestnanci na pracovisku, ktorí majú chronické ochorenia dýchacích ciest s dychovou nedostatočnosťou alebo kožné ochorenia tváre, u ktorých by nosenie respirátora mohlo viesť k zhoršeniu stavu, budú môcť namiesto respirátora nosiť rúško.

Možnosť nosiť rúško namiesto respirátora sa bude týkať aj tých zamestnancov, ktorých spôsob práce a pracovné podmienky nosenie respirátora neumožňuje, pričom na to stačí dohoda medzi zamestnávateľom a zástupcami zamestnancov. Doteraz to bolo možné iba na základe vyjadrenia pracovnej zdravotnej služby.

 

 

Komunálne voľby 2022 - Platená inzercia

PaedDr. Patrik Tomič MBA