Skip to content
Menu
Menu

103-ročnej oslávenkyni nechýba úsmev a dobrá nálada

Večne usmiata a dobre naladená Solivarčanka Irena Hajduková oslávila začiatkom tohto roka krásnych 103 rokov. K blahoželaniu sa pripája aj mesto Prešov.

Pani Irena Hajduková je aj v 103 rokoch stále usmiata a pozitívne naladená. Ani v takomto úžasnom veku sa nedokáže nudiť. Zo starých odevov a kusov látok háčkuje pestrofarebné koberčeky.

103-ročnej oslávenkyni zablahoželal aj viceprimátor mesta Prešov Vladimír Feľbaba, ktorý ju navštívil na Medzinárodný deň žien, v čase priaznivejšej epidemickej situácie.

Irena Hajduková je najstaršia zo šiestich súrodencov. V mladosti účinkovala v speváckom zbore i v divadelnom krúžku. Po celý život ju napĺňala práca krajčírky. Šila najmä svadobné šaty.

S manželom Andrejom, ktorý bol od nej o 12 rokov starší, vychovali tri deti – dvoch synov a dcéru. Pani Hajdukovej robí radosť aj 9 vnúčat a 5 pravnúčat. O manželovi hovorí s láskou v očiach.

Pani Hajduková stále sleduje správy i dianie vo svete.

Má už problémy s chôdzou, ale je samostatná. Jej úžasná pamäť, pútavé rozprávanie a široký úsmev na tvári dodávajú energiu aj mladým ľuďom v jej okolí a je tak len ťažké uveriť, že patrí k najstarším Prešovčankam. Sama sa úhľadne podpísala aj do pamätnej knihy mesta Prešov.

Pani Irene Hajdukovej želáme najmä pevné zdravie, veľa krásnych a radostných chvíľ v kruhu najbližších.

Zdroj: presov.sk