Skip to content
Menu
Menu

Akcia KING odhalila nelegálny sklad s tabakom

Prečítať článok

(pv) – Finančná správa má za sebou ďalšiu úspešnú akciu. Ozbrojení príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy zrealizovali akciu King v obci Vydrany. Zaistili 16 paliet tabaku a pri akcii zadržali jednu podozrivú osobu. Predbežne vyčíslená škoda na spotrebnej dani z tabaku sa pohybuje vo výške viac ako 243 tisíc eur.

Akcia King sa odohrala v nelegálnom daňovom sklade obci Vydrany a v Dunajskej Strede. Kriminalisti finančnej správy zasiahli priamo počas nakladania rezaného tabaku do nákladného vozidla, pričom zadržali jednu podozrivú osobu. Pri zásahu vykonali aj tri prehliadky iných priestorov a pozemkov.

Príslušníci Kriminálneho úradu finančnej správy celkovo zaistili 16 paliet tabaku baleného v plastových vreciach. Tiež zaistili rezačku na spracovanie tabaku s príslušenstvom a výpočtovú techniku.

Osoba, u ktorej sa nachádzal zaistený nelegálny tabak so strojmi na jeho spracovanie, nemá povolenie na obchodovanie ani povolenie na prevádzkovanie daňového skladu. Zadržanej osobe hrozí v prípade dokázania viny trest za trestný čin skrátenia dane a poistného v trvaní 7-12 rokov.

Foto: Finančná správa SR