Skip to content
Menu
Menu

Kalendár Milovaným Prešovským krajom je už na svete

Prečítať článok

(ako) – Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska vydáva ďalšie, v poradí už šieste číslo turistických novín Prešovského kraja. Aktuálne vydanie je pripravené pre zimnú a jarnú sezónu v cestovnom ruchu. Zároveň vydali kalendár Milovaným Prešovským krajom, ktorý má slúžiť, ako nástenný sprievodca severovýchodným Slovenskom.

Hlavnou témou 6. čísla sú útulne Prešovského kraja. Čitatelia sa dozvedia o ich prevádzke, výstavbe, ale aj o tom, ako je potrebné sa počas pobytu v nich správať. Zároveň týmto spôsobom získajú tipy, kde takéto ´chatky´ v jednotlivých regiónoch Prešovského kraja nájsť a ktoré sú tie najlepšie,“ prezrádza výkonný riaditeľ KOCR Severovýchod Slovenska Martin Janoško.

Poznáte všetky bežkárske trate?

Okrem tejto hlavnej témy nájdu čitatelia v novinách rozhovor, osemsmerovku a ďalšie tipy na výlety v Prešovskom kraji, ktoré môžu realizovať počas zimného a jarného obdobia.

„V tomto čísle sme chceli dať do pozornosti najmä bežkárske trate. Fungovanie lyžiarskych stredísk počas tejto sezóny bolo donedávna otázne, preto sme pri príprave museli myslieť aj na to,“ uvádza Janoško.

Noviny sú bezplatne k dispozícii vo všetkých turistických informačných kanceláriách v Prešovskom kraji, tiež vo väčšine kultúrnych zariadení (múzeá, galérie, hrady a pod.), a na ostatných významných turistických miestach vrátane ubytovacích zariadení. V online podobe sú dostupné na stránke severovychod.sk.

V poradí šieste vydanie vychádza v celkovom náklade 30 tisíc kusov s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Kalendár na rok 2021

Aj v tomto roku pripravila KOCR Severovýchod Slovenska kalendár, ktorý je zostavený z fotografií zapojených do fotografickej súťaži Choď a foť 2020. Kalendár má prívlastok Milovaným Prešovským krajom, pretože má slúžiť, ako nástenný sprievodca severovýchodným Slovenskom počas celého roka.

Foto: KOCR