Skip to content
Menu
Menu

Kniha Čarovné Slovensko bude mať tretie vydanie

Prečítať článok

Slovensko, naša domovina. Nedokážeme zachytiť naše emócie, aby sme dokázali vyjadriť jeho krásu, možno sa to podarí fotografiam, presne s touto myšlienkou sa pustili do obnovy projektu Čarovné Slovensko vydavatelia z Banskej Bystrice. Ich knihy prinášajú čarovný pohľad na regióny našej domoviny už dlhé roky a edície z tohto rovnomenného titulu sa stali súčasťou zbierok každého lokálneho patriota. Tentokrát prinesú na knižné pulty novinku z ich dielne, a to „Čarovné Slovensko“ tretie vydanie.

Vydavatelia z Kynceľovej pri Banskej Bystrici sa rozhodli vytvoriť dielo, do ktorého sa mohli zapojiť ľudia z celého Slovenska. Ich čarovné fotografie majú možnosť zviditeľniť sa v pripravovanej publikácii Čarovné Slovensko 3. Publikácia plná čarovných fotografií má za úlohu pomôcť nielen v rozvoji cestovného ruchu, ale aj ponúknuť Slovákom nový pohľad na domovinu.

Umelecké fotografie, ktoré vás očaria

Vydaním obrazovej publikácie chce vydavateľstvo podporiť rozvoj našej krajiny, ako aj pomôcť zviditeľniť nádhernú prácu fotografov, ako sú Tomáš Hrozenský, Peter Kováčik, Juraj Daniček a mnohí iní.

Naši čarovní fotografi najlepšie poznajú svoju domovinu a ich cit pre skrytú krásu, ktorá sa nachádza okolo nás, nám umožňuje objavovať Slovensko znova a znova na stránkach našich kníh,“ vysvetľuje Milan Paprčka, fotograf a riaditeľ vydavateľstva CBS. Umelecké fotografie nadšencov fotografovania sa stanú súčasťou knihy o Slovensku. Tým, že svoje regióny poznajú najlepšie, dokážu vystihnúť moment, kedy sa daný objekt, prírodná scenéria či kultúrno-historická pamiatka ukáže v netradičnom svetle. Preto v správnom čase a na správnom mieste zvečnili neopakovateľné fotografické zábery. Prírodné krásy zachytené objektívom miestnych fotografov uchvátia nejedného čitateľa.

Táto kniha je súčasťou ucelenej celoslovenskej edície, ktorá má poslanie prinášať ľuďom jedinečný pohľad na krajinu. Základnou myšlienkou je, že najúžasnejšie fotografie každého regiónu spravia miestni fotografi. A práve s nimi spolupracujeme. Voláme ich čarovní fotografi a dávame im príležitosť vydať svoje skvostné fotografie aj knižne. Vďaka veľkému záujmu o knihu Čarovné Slovensko sme sa rozhodli spracovať jej tretie vydanie,“ približuje Milan.

Obrazová časť knihy bude obohatená epickými popismi a zaujímavosťami, ktorými Slovensko disponuje. Od toku Dunaja či Hrona, cez Kremnické Bane, Oravský zámok, či Spišský hrad, zasneženú Banskú Štiavnicu až po vrchol našich nádherných Vysokých Tatier. Podľa slov Vanesy Mináčovej, koordinátorky projektu, sa súčasťou knihy môže stať aj široká verejnosť.

Naša pripravovaná kniha obsahuje zábery prezentujúce každý región Slovenska jedinečným, umeleckým, obdivuhodným spôsobom, ktorý čitateľa presvedčí, že niet krajšieho miesta na zemi, ako je naša rodná zem. Druhá časť knihy pozostáva z informácií o samosprávach, kultúrnych i vzdelávacích inštitúciách či podnikoch pôsobiacich v našej krajine. Články o pôsobení a činnosti rôznych objektov a inštitúcií tak dotvárajú celkovú mozaiku života na Slovensku. Všetky články, ako aj popisy k fotografiám, sú v slovenčine a v anglickom jazyku. Tým dostáva kniha vyššiu hodnotu a poteší nielen domácich, ale aj zahraničných návštevníkov,“ vysvetľuje Vanesa. Tak ako to dokážu zachytiť čarovní fotografi, tak ste naše Slovensko ešte nevideli.

Bc. Kristína Krupová
Média manažérka vydavateľstva CBS
carovne-slovensko.sk