Skip to content
Menu
Menu

Kto mal tento rok najkrajšiu záhradku či balkón?

Radnica už po šiesty raz ocenila najkrajšie predzáhradky, balkóny a okolia vchodov do bytových domov. Výhercom odovzdala ceny primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová a riaditeľ spoločnosti Technické služby mesta Prešov, a. s. Milan Toth.

„Ďakujem všetkým, ktorí sa prihlásili do súťaže o najkrajšiu predzáhradku, balkón a okolie vchodu do bytového domu. Teším sa, že ste si túto súťaž obľúbili a že nám každým rokom posielate obdivuhodné diela. Aj vďaka vám všetkým je naše mesto krajšie,“ uviedla primátorka Andrea Turčanová pri oceňovaní víťazov.

V kategórii Najkrajšia predzáhradka pred rodinným domom sa na prvom mieste umiestnila predzáhradka, ktorú do súťaže nominovala pani Miriam Marušáková z ulice Pod Kamennou baňou. Pani Marušáková do súťaže prihlásila predzáhradku svojich rodičov. Priestoru pred rodinným domom dominujú astry, oleandre a udržiavaný trávnik.

Najkrajší balkón v Prešove má pán Peter Švaňa z Októbrovej ulice. Balkón pána Švaňu je plný rozkvitnutých červených muškátov rôznych druhov a veľkostí, ktoré spolu vytvárajú krásny celok. Druhé miesto v tejto kategórii si odniesol rozkvitnutý balkón s muškátmi pána Miroslava Timka z Prostějovskej ulice a tretie miesto patrí pani Beáte Jančušovej z ulice Mirka Nešpora.

Najkrajšie okolie vchodu do bytového domu majú Prešovčania bývajúci na Exnárovej ulici č. 33. Obetavo sa oň stará pani Ľudka Koščová. Priestor je lemovaný rôznymi druhmi okrasných drevín, trvaliek a kvetov. Nechýbajú ani dekorácie či múrik z tehál, ktorý pani Koščová vytvorila vlastnoručne.

Druhý najkrajší vchod pred bytovým domom môžu Prešovčania nájsť na Prostějovskej ulici č. 37. O toto okolie vchodu sa stará pani Renáta Stemnická, ktorá ho obsypala nádhernými kvetmi rôznych druhov a farieb.
Tretie miesto si v tejto najväčšej kategórii odniesol pán Rastislav Sarnecký, ktorý sa stará o okolie vchodu na Prostějovskej ulici č. 41. Pán Sarnecký tu každý rok dopĺňa nové druhy kvetín, ale aj rôzne originálne dekorácie.
Primátorka mesta Prešov Andrea Turčanová udelila aj špeciálnu cenu pani Renáte Pancurákovej, a to za nomináciu najkrajšieho balkóna.

Výhercovia v každej kategórii získali hodnotné ceny od partnerov súťaže – spoločnosti Technické služby mesta Prešov, a. s. a od spoločnosti Záhrada Real, s. r. o.
Medzi cenami pre výhercov nechýbali užitočné pomôcky na skrášľovanie predzáhradok, balkónov či okolí bytových domov (záhradné rukavice, ručné záhradné náradie, kvetináče, keramické dekorácie do záhrady a pod.).

Zdroj: presov.sk