Skip to content
Menu
Menu

Linky 4 a 8 už premávajú v prázdninovom režime  

(ako) – Dopravný podnik mesta Prešov (DPmP) pristupuje od 23. 6. 2021 k obmedzeniu premávky na trolejbusových linkách č. 4 a č. 8. Tieto linky budú od stredy premávať v pracovných dňoch podľa cestovného poriadku pre prázdniny. Všetky ostatné linky prejdú na prázdninový režim až 1. júla 2021.

Pre linku 38 už predčasný prázdninový režim funguje. Teraz k nej pribudli aj linky 4 a 8, ktoré sú v meste najvyťaženejšie. Ako informovalo vedenie dopravného podniku, dôvodom je akútny nedostatok vodičov, ktorý pretrváva už niekoľko mesiacov.

„Aj napriek náboru nových vodičov MHD sa nám nedarí naďalej kompenzovať personálne výpadky, ktoré súvisia s aktuálnou epidemiologickou situáciou po druhej vlne pandémie a odlivom pracovnej sily. Momentálne je v rámci Dopravného podniku mesta Prešov práceneschopných 25 vodičov a do plného stavu chýba ďalších 12. V takejto nepriaznivej situácii nie je možné z prevádzkového hľadiska zabezpečovať plný režim premávky bez porušovania legislatívnych predpisov, a preto sme museli pristúpiť k uvedenému obmedzeniu vybraných liniek,“ zdôvodňuje vedenie DPmP.

Manažment dopravného podniku sa cestujúcim ospravedlňuje za spôsobené komplikácie a za znížený komfort pri cestovaní. Na druhej strane sľubujú, že v rámci prevádzkových možností vypravia na cesty prioritne klimatizované vozidlá na trolejbusových linkách a navýšia aj kapacitu na trolejbusovej linke č. 1, aby zabezpečili väčší komfort pre cestujúcich najmä v úseku centra mesta.

Foto: DPMP